301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
23 Mart 2021 - Salı 13:45 Bu haber 15 kez okundu
 
Sanayiciye çatı GES için finansman desteği
ANTALYA OSB ile QNB Finans Leasing arasında, fabrika çatılarına GES kurmayı kolaylaştıran bir protokol imzalandı. Protokol ile bölge sanayicine GES projeleri için uygun şartlara sahip finansman desteği sağlanacak.
Ekonomi Haberi
Sanayiciye çatı GES için finansman desteği

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile QNB Finans Leasing arasında bölge sanayicilerinin enerji maliyetlerini düşürecek bir protokol imzalandı. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar'ın 'Çatılara Özgürlük' projesinin uygulanabilirliğini sağlayan protokol ile fabrikasının çatısına güneşten elektrik üretim santrali (GES) kurmak isteyen sanayicilere, uygun şartlara sahip finansman desteği sunulacak. Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İdari Hizmet Binasında gerçekleşen imza törenine Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Budak, Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği Başkanı Ahmet Kasapoğlu, Bölge Müdürü İlhan Metin, QNB Finans Leasing Bölge Müdürü Nedim Duman, QNB Finansbank Ticari Bankacılık Portföy Yönetmeni Hasan Selçuk Karadağ ve QNB Finansbank Akdeniz Şube Müdürü Ali Yuncu katıldı.


PROTOKOL İMZALANDI


 İmzalanan protokol ile Çatılara Özgürlük Projesine destek veren finansman kuruluşu sayısının ikiye yükseldiğini belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Bir finansman kuruluşumuzun daha yenilenebilir enerji kaynaklarının daha etkin kullanılması ve enerjide tam bağımsız bir ülke olma hedefimiz doğrultusunda, bizlerle aynı fikirde olması ve desteğini sunması hem bölge sanayicimiz hem de ülke sanayisi için çok önemli bir adımdır. İmzaladığımız protokol kapsamında, projeleri uygun bulunan bölge sanayicilerimize çatı GES kurulumları için uygun şartlara sahip finansman desteği sağlanacaktır. QNB Finans Leasing ailesine bu önemli destek için teşekkür ederiz" dedi.


 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Sanayiciye, çatı, GES, için, finansman, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı