301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
06 Nisan 2021 - Salı 11:09 Bu haber 5 kez okundu
 
AKP iktidarı yine mağduru oynuyor
CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, 104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesiyle ilgili açıkladığı bildiride darbeyi çağrıştıracak hiçbir ibare olmamasına rağmen AKP iktidarının mağduriyet çıkartmaya çalışmasını anlamakta güçlük çektiklerini belirterek, “Bastonla mı yapacak bu arkadaşlar darbeyi?” dedi.
Siyaset Haberi
AKP iktidarı yine mağduru oynuyor

 CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, 104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve sarıklı amiral ile ilgili yaptıkları açıklamalarla ilgili görüşlerini açıkladı.Montrö Boğazlar Sözleşmesi gibi teknik bir olayı, konunun uzmanı olan emekli amirallerin değerlendirmesinin sonzderece doğal olduğunu kaydeden Şahin, “104 emekli amiral Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve sarıklı amiral ile ilgili bir açıklamada bulunması üzerine hemen kıyamet koptu. Vay efendim ‘bunlar darbeci’, ‘demokrasi düşmanı’, hatta daha da ileriye gidip FETÖ’cü bile diyenler oldu. Bildiride darbeyi çağrıştıracak hiçbir ibare olmamasına, bahsi geçen bütün isimler emekli olmasına rağmen hemen darbe edebiyatı yapılması, AKP’nin mağduriyet çıkartmaya çalışması akıl alır gibi değil. Bastonla mı yapacak bu arkadaşlar darbeyi. Ayrıca, imza atan amirallerin arasında Ergenekon, Balyoz, ODA TV gibi FETÖ iltisaklı operasyonların mağduru isimler yer almaktadır.

Montrö Boğazlar Sözleşmesi gibi teknik bir olayı, konunun uzmanı olan emekli amirallerin değerlendirmesi eşyanın doğası gereğidir. Açıklamayı tapu kadastro memurları yapacak değildi ya” dedi. 

 

BİZİ HİÇ ŞAŞIRTMIYOR

Memleketin valisinden kaymakamına, imamından müsteşarına herkesin iktidara yaranmak için siyasi açıklamalarda bulunduğunu, Ayasofya İmamı’nın kalkıp ‘şeriat’ çağrısı yaptığını ve hiç sesi çıkmayan AKP iktidarının, ciddi ve yapıcı bir eleştiride bulunan emekli amiraller için hemen ortalığı ayağa kaldırdığını hatırlatan Şahin, “Lafa gelince ‘Ey Amerika’ diye pozlar kesenlerin bugünlerde Biden sevdalısı kesilmesi, ABD ve AB ile tekrar yakınlaşmak için çeşitli manevralar yapması bizi hiç şaşırtmıyor. Boğazlarımızı egemenliğimiz altına alan, Karadeniz’i barışın, istikrarın bölgesi haline getiren Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni ortadan kaldırıp bölgeyi Amerika’nın güdümüne sokma girişimlerine karşı uyarıda bulunan insanları yargılayacağınıza oturup biraz dinleyin. 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında ‘ABD var’ diyorsunuz. Doğrudur. FETÖ elebaşı ABD’de elini kolunu sallayarak geziyor. Bu sümüklü vaizi sizlerle birlikte besleyip büyüten ABD’ye karşı bağımsızlığımızı savunan emekli amiralleri hedef alacağınıza, yüreğiniz varsa emperyalizme karşı dik durun, Mustafa Kemal Atatürk gibi ‘bağımsızlıkçı’ bir duruş sergileyin” diye konuştu.

 

Kubilay ELDEMİRCİ

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: AKP, iktidarı, yine, mağduru, oynuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı