Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 13:56 Bu yazı 58 kez okundu
 
YALANCI BAHAR
Miraç Uzundal
 
 

Yaz geldi, çiçekler açtı, böcekler öttü derken yine inkâr mekanizmamız son sürat çalışmaya başladı. Hep söylendi, her yerde söylendi, defalarca ikaz edildi ama etkili olmayı pek başaramadı. Normalleşme sürecinin her şeyin normale dönmesiyle alakalı değil bizim virüsler yaşamayı öğrenmemiz ile ilgili olduğunu bir türlü tam olarak kavrayamadık.

 

Her şey bitmiş gibi hastalık bizim kapımızı çalamayacakmış gibi tedbirsiz yaşanılmaya o kadar hızlı başlandı ki yetkililer dâhil kimsenin şaşırmaya bile vakti olmadı. Vaka sayısının her geçen gün artması mevcut tabloya bakıldığında pekte sürpriz değil artık. Yeniden başa dönüş var adeta. Yine herkes sanki tatil hakları elinden alınmış, hayatı kasti kısıtlanmış gibi agresif ya da o kadar emek boşunaymış gibi böyle bir şey yokmuş gibi duyarsız ve ilgisiz. Bu da demek oluyor ki ne yaşanılanlardan ne de kayıplarda zerre kadar ders çıkartılmamış.

 

Olan yine en çok bu süreci sırtlayan insanların emeklerine oluyor, en acısı da bu. Başta sağlık çalışanları olmak üzere yapılan her tedbirsizlik verilen onca çabayı yerle bir ediyor. Oysaki bütün özverileri boşa çıkartılan insanlar hastalık sizi bulduğunda yine sizin yardımınıza koşacak insanlar.

 

Her şeyi bir kenara bırakalım ve bizleri bu yanılgıya sürükleyen yalancı bahar geçtiğinde, sağlığın asla riske atılacak bir şey olmadığını hatırlatan gerçeklerle yüzleşmeden tedbirlere uyalım.   Hiçbir tatil hayali, can sıkıntısı ya da bıkkınlık kişinin kendisinin ya da sevdiklerinin hayatından daha önemli olamaz. Lütfen unutmayalım.

 
Etiketler: YALANCI, BAHAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı