301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 12:09 Bu yazı 139 kez okundu
 
Valentine’sDay Lobisi
Miraç Uzundal
 
 

Evet, yine döndük dolaştık ve geldik o meşhur 14 Şubat’a... Sevenin sevdiğine sevgisini hissettirmektense, yedi düvele göstermeyi tercih ettiği 14 Şubat Sevgililer Günü hoş gelmiş sefalar getirmiş. Haftalar öncesinden başlanan bütün hazırlıklar tamamsa, her şey spontane ve sevgi doluymuş havasındaki kutlamalara başlayabiliriz. Gerçekten seven ve bu günü de içinden geldiği için kutlayanları tenzih ederek, 'Valentine'sDay' olayının birazcık perde arkasına iniyoruz.

 

Öncelikle bu günün asıl kahramanlarının hakkını vermemiz lazım. Kim onlar? Tabi ki cefakâr kurye arkadaşlar. Magma tabakasına yakın verilen o adreslere rağmen görevlerini yerine getirebilmek gerçekten bir başarı öyküsü bence. Peki, bu zorlu macera neden? Çünkü onların bu gün için birinci görevi teslimatı yapmadan önce gittikleri kurum, kuruluş ya da apartmanı herkesin net görebileceği bir şekilde tavaf etmek. Ancak eser miktarda kulis konuşmaları başladıktan sonra adres bulunabilir.

 

Zaten akabinde hiç haberinin olmadığı hediyesini alarak adeta şoka giren arkadaşımız diğer eşimin dostumun başı mı kel diyerek, birbirinden çokta farklı olmayan bir sürü resim çekerek sosyal medyanın her köşesinde bunu paylaşacak. Bu paylaşıma gelen birbirinden samimi ve içtenlik akan yorumlara da yine aynı güzel duygularla karşılık verecek.

 

Sonrasında da büyük ihtimalle “ben de mutluyum”, “bakın benim hayatımda her şey yolunda” ya da “esrarengiz hediyeler var acaba neler oluyor merak edin” mesajı vermek isteyen eş dost akraba da yine aynı paketi rehin alarak, kendisine gelmiş efekti ile bedavadan yeni fotoğraf arşivleri oluşturacak. Birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyulan bu günde aynı çiçeğin resmini en az dört kişide görmek pekte şaşırtıcı değil yani.

 

Birde günler öncesinden alınan siparişleri bu kutsal tarihte göndermekle mükellef satış sorumlularımız var tabi. Onlar da en az kargo görevlisi arkadaşlar kilit bir noktada görev alıyorlar. Tek farkları ise onların daha çok şey bilmeleri, mağazada gerçekleşen çiftler arasında ki o kanlı pazarlıkların tek şahidi onlar çünkü. Ve doğal olarak üç maymunu oynamada da bir dünya markasılar.

 

Son olarak rolünün hakkını veren bir diğer tarafa da değinmeden olmaz. Sevdiğinin beğendiği, istediği, hayal ettiği şeyleri nasılsa önümüz Sevgililer Günü o zaman alırım hepsi bir arada çıkar mantığı ile haftalarca erteleyip sonra da seni düşünüp aldım diyerek takdim eden arkadaşlarımız, bu sene ki Oscar’ların gerçek sahipleri olabilirler.

 

Uzun lafın kısası gerçekten sevebilen, bunun kıymetini bilen ve ispatlamak yeri hissetmeyi seçen herkesin günü kutlu olsun.

 
Etiketler: Valentine’sDay, Lobisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı