301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 09:40 Bu yazı 1645 kez okundu
 
SÖYLENECEK NE KALDI...
 
 

Aslında söylenecek hiçbirşey kalmadı. Adaletin olmadığı yerlerde zaten söylenecek birşey de olmaz. Ama usüldendir birşeyler söyleyelim. Tarihe not düşmek adına.

Bir seçim ve bir sandık düşünün,o sandığın içinde bir zarf ve zarfın içinde de dört ayrı tercihin oyu.

 Ve yine bir Yüksek Seçim Kurulu düşünün ki;bu oylardan sadece büyükşehir için kullanılanların da sorun var. Diğerleri sorunsuz.

Yani Sandık Kurullarında usülsüzlük var ama sadece büyükşehir oyları için geçerli.

Allah aşkına ne söyleyeyim ne söylenebilir!

 Keşke, YSK vicdanları yaralamayacak bir karar alabilseydi. Keşke, kafamızda soru işaretleri ile bile olsa “canlı olduğuna inandığımız adalet duygumuzu” infaz etmeseydi.

Hadi herşeyi kabul etsek bile  “ tüm İstanbul seçimleri yenilenecek diyerek ” yürek ve dirayeti gösterebilselerdi de bizler de İstanbulseçimlerinde “gerçekten birşeyler olmuş” diyebilseydik.

Diyemedik! Öyleyse artık bu karar üzerine konuşmaya gerek yok. Tarih bununla ilgili kararını ileri de yazacak. Ve herkeste payına düşen payeyi alacak.

Diğer yandan son yazımda İstanbul seçmilerinin yenilenmeyeceğini düşünerek, ekonomiye odaklanmamız lazım demiştim. Bunun için de ayrı bir özür dilerim.

Ekonomiye falan odaklanmamız gerekmiyor. Ekonomi bize döviz üzerinden odaklanmaya başladı. Yabancı yatırımcının artık ülkemize gelmeyeceğini ifade eden ekonomi uzmanları haklı çıkarsa, ekonomiyi de artık kafamıza takmamız gerekmiyor. “Dolarsa dolar, dolmazsa dolmaz”. Ekonomide enflasyon, işssizlik ve dış borç sorunları falan da yok. Sonuçta dış güçlerin ekonomik oyunlarını bozacak bir başkan ve maliye bakanına sahibiz..!

Tüm bunların ışığında en iyisi benim kısa bir tatile çıkmam olacak. O nedenle bir süre köşe yazısı yazmayacağım. Kosova’da biraz kafa dinlemek istiyorum.

Nasipse Ramazan ayının sonuna doğru geri geldiğim de yazmaya kaldığım yerden devam ederim.

Sağlıcakla kalın...

 
Etiketler: SÖYLENECEK, NE, KALDI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı