301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 10:33 Bu yazı 1447 kez okundu
 
HİZMETİNİZ VE ZİHNİYETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
Ramazan ÇİNAR
 
 

Size geçtiğimiz gün başıma gelen bir olayı anlatmak istedim. Şahsım ve şirketin üzerinde olmak üzere 30’un üzerinde elektrik aboneliği vardır.  Çarşamba günü akşam geç vakitte eve gittiğimde elektrik kesikti. Sigorta atmıştır diye düşündüm. İndim sigortaya bakmaya, sigorta inikti. Neyse sigortayı kaldırdım, çıktım yukarı baktım, elektrik yine yok. Allah Allah ne ola ki;  anlarım elektrikten, oraya bak, buraya bak. Hiç aklıma gelmedi kesilebileceği. En son o aklıma geldi. Parasal ödeme işlerine çocuklar bakar. Hatunu aradım ödeme yapılmadı mı diye o da yaptığını söyledi. Elektrik kesik olmaması lazım.

 

Daha sonra öğrendim ki zamanında yatmamış para. Elektrik kesikti. Bu ara yorgun argın eve gelmişim. Mutfak leş gibi kokuyor, tabii buzdolabı çalışmıyor. Bu ara şekerim tavan yapmış; bir hışımla indim aşağıya. Kutuda mühür falan varsa kırıp açacağım elektriği. Geç saatte ne yapılır?

 

Açtım tekrar panoyu ne göreyim; Beyler mühürlemekle kalmamışlar, sayacın altındaki kabloya varıncaya kadar sökmüşler. Elimin altında alet edavat da yok.

 

Açtım telefonu yeniden hatuna veryansın. Hatun ne yapsın? Ayın 23’ünde gecikmeli de olsa yatırmış parayı. Olmuş ayın 25ini bağlayan gece. Yani gecikme olmuştu ama yine de ödeme yapılmıştı. Bu hırsla bir fatura buldum, aradım dağıtım şirketini.

 

Malum her zaman yaşanan;  telefon sekreterliğinden sonra bir görevli çıktı karşıma. Beyefendi evde elektrikler kesik, bu saatte ne olacak, ev karanlık, buzdolabı çalışmıyor. Üstelik hava da soğuk klimaları açmam lazım. Böyle bir durumda yardım edemeyeceklerini söyledi. Gece ekiplerinin olmadığını sabahı beklemem önerildi.

 

Pek yakın temaslı konuşmalardan sonra sabaha kadar buz tutan bir gece geçirdik. Kalktıktan sonra yeniden aradım dağıtım şirketini. Evden saat 14 gibi ayrıldığımda hala gelen giden yoktu. Bu yazıyı kaleme alırken ne yaptıklarını da bilmiyorum.

 

Şimdi;

1- Benim paramla bana hizmet veren şirket her türlü eksiklikte zararını benden tanzim ederken hizmet akdini yerine getirirken niye bu kadar hassas davranmıyor?

 

2- Vatandaşlardan hizmet bedeli, kesim ücreti, açma ücreti, gecikme ücreti her türlü bedel alınıyor ama fatura ödendikten sonra zamanında açmaya gelen olmuyor.

 

Ben niye parasını ödediğim hizmetten yararlanamıyorum. Benim gibi diğer vatandaşların da bu konuda mağdur olmaması için bu konuyu köşeme taşıma kararı aldım.

 

Buradan, kesim ücretinde gösterdikleri dakikliği, iş açma işlemine gelince göstermeyenlere teşekkür ederim.

 

Buzdolabındaki birçok yiyeceğin kokmasına ve heder olmasına sebep olan zihniyete teşekkür ederim. 

 

Gecikmeden doğan tüm haklarını tahsis etmelerine rağmen, normalde açılması gereken elektriği zamanında açmadıkları için teşekkür ederim.

Saygılarımla…

 
Etiketler: HİZMETİNİZ, VE, ZİHNİYETİNİZ, İÇİN, TEŞEKKÜRLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı