301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 11:28 Bu yazı 195 kez okundu
 
GÖZLEMLER!..
Eyyüp Aydın
 
 

KİME VE NEYE HİZMET EDİYORUZ?

Her türlü çıkar adına zulüm karşısında susanların, elde ettikleri makam, para ve güç adına yalan söyleyenlerin, yalanların üstünü örtenlerin, inkârcıların farkına vardığımız ve onlara hak ettikleri şekilde davrandığımız zaman, sahip olduğumuz gerçek gücün de farkına varmış oluruz. Hepimiz kendimize iyice bakalım. Hak etmediği halde her türlü yalanı ve sahteciliği bünyesinde barındıranlar, yerlerini muhafaza etsinler diye mi yazı yazmalıyız, yoksa halkın gerçekleri öğrenmesi için mi yazı yazmalıyız? Yazı yazanların yeri ve rolü toplumu aydınlatmak ise, peki toplumun emeğini sömüren, bulunduğu makamı kendi çıkarları uğruna kullananlar için sessiz mi kalmalıyız? Ve şu soruyu kendi kendimize sormalıyız. "Kime ve neye hizmet ediyoruz?"

İNSANI NASIL DÜZELTECEĞİZ?

Ülkede her şeyin bozulduğundan, hiçbir şeyin doğru dürüst gitmediğinden şikayet ediyoruz. İyi de bu kötü gidişatı kim düzeltecek? Elbette insan diyoruz! Peki düzeltecek insan kaldı mı? Sahtekârlık ve ahlaksızlık almış başını gitmiş. Öyle ki sahtekârlık kanımıza kadar işlemiş. En güvendiğimiz insan bakıyorsunuz bir süre sonra sahtekârın teki olup çıkmış. İnsan bozulunca her şey bozuldu. Ne yediğimiz içtiğimiz gıdalar sağlıklı, ne geleceğimiz garantili. Şimdi bütün mesele insanı nasıl düzelteceğiz? İnsanı düzelttiğimiz gün tüm sorunları aşar, sevgi ve hoşgörüyü hakim kılarız.

İNSANI İNSAN YAPAN NEDİR?

Gerçek olan şu ki, çalışkan, üretken, sorumluluk taşıyan, bilgi ve görgüye önem veren, çevreye duyarlı, saygılı ve kurallara uyan, kendinden başkalarına yol gösteren, aydınlatan, sempati gösteren, dayanışmayı, yardımlaşmayı ve paylaşmayı bilen, bu tür özellikleri ile çevresindekilere örnek olan, ilişkilerinde vefalı, hoşgörülü, hem sevgi dolu, hem sevgiyi aşılamasını bilen ve vicdan sahibi biri olmak, İNSANI İNSAN yapar…

ATATÜRKÇÜ OLMANIN AYRICALIĞI!

Ülkede neredeyse FETÖ'cü olmayan kalmamış. Kimisi eteğinden, kimisi kıyısından, köşesinden, kimisi midesinden, kimisi aklından FETÖ'ye bulaşmış. Kimisi de makam, mevki, para için FETÖ'cü olmuş. Ama gelin görün ki, şimdi hepsi  sütten çıkmış ak kaşık gibi, FETÖ'cülükle uzaktan yakından alakalarının olmadığını söylüyorlar. Bu FETÖ ülkede kandırmadığı kimse kalmamış. Bir tek Atatürkçüleri kandıramamışlar. Neden biliyor musunuz? Çünkü Atatürkçülerin; şeyhle, tarikatla, cemaatle, yobazla, din sömürüsü yapanla,  çıkarcıyla, hainle asla işi olmaz. Atatürkçülerin yolu, Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık yoludur. Onlar, cumhuriyetin kuruluş felsefesine hep bağlı kalmışlardır. Bugün cumhuriyetin değerleri ayakta duruyorsa, Atatürkçülerin sayesindedir. İşte Atatürkçü olmanın ayrıcalığı!

CEMEAATLERDEN HERKES ELİNİ ÇEKMELİ

 Siyasetçiler; ellerini tarikat ve cemaatlerin üzerinden çekmediği sürece, Türkiye'nin başı beladan kurtulamaz. Siyasi partiler, tarikat ve cemaatleri hep oy deposu olarak gördüler.  Bu tarikat ve cemaatler de, iktidar kim olacaksa veya olduysa hep ona yakın oldular. Bu karşılıklı yakınlaşma karşılıklı tavizleri de beraberinde getirdi. Onlar istedikçe, iktidarlar verdi. Sonunda bu iş 15 Temmuz'da patlak verdi. Peki 15 Temmuz hain darbe girişiminden herkes gereken dersi aldı mı? Alındığını sanmıyorum. Bakın yarın seçimler olsun,  bu siyasilerin ilk temas kuracakları yine tarikat ve cemaatler olacak.

 
Etiketler: GÖZLEMLER!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı