301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 09:41 Bu yazı 141 kez okundu
 
EN DEĞERLİLER
Emre BURÇAK
akdyeniyuzyil
 
 

Bazen ne kadar sevildiğimizi fark etmiyoruz. Kıymet bilmiyor ve olanları net göremiyoruz. Bununla ilgili geçenlerde okuduğum ve oldukça beğendiğim bir hikayeyi anlatacağım.

Delikanlı 16 yaşında iken babası ile tartışmış ve evi terk etmişti. Buna çok öfkelenen baba, evde onun adı bile anılmayacak diye yasak koymuştu. Anne her gece evi terk eden oğlunun yatağına oturup yastığını koklayarak uyuyordu. “Oğlumu özledim, ne olur gidip arayalım, bulup getirelim” dese de, baba geri adım atmıyordu. Aradan bir süre geçmişti. Oğlunun doğum günü o yıl Babalar günü ile aynı güne denk gelmişti. Annenin ağlamaklı halini görünce dayanamadı baba “Şu adrese git, oğlunu gör” dedi. Anne hemen hazırlandı yola koyuldu. Gittiği adres bir tamirhaneydi. Oğlunu tulum içinde gördü. Bir süre ıslak gözlerle dükkanın karşısından izledi ve oğluna doğru yaklaşmaya başladı. Annesini karşısında görünce önce şaşırdı, sonra koşup sarıldı. “Hadi oğlum gel eve gidelim” dedi. “Hayır anne, ben böyle iyiyim. O adamla tekrar aynı evde yaşayamam” dedi ve dükkana doğru yürümeye başladı.Arkasından bir süre bakakalan anne hazırladığı pastayı oğluna vermek için seslendi. Delikanlı pastayı alırken annesine “Anne ne olur ısrar etme, gelmeyeceğim. Bir gün bile merak edip arayıp sormayan bir adamla aynı evde yaşayamam ben” dedi. Anne ayrılmaya hazırlanırken, “Peki oğlum sen bilirsin. Anlaşılan çok kararlısın, gelmeyeceksin. Ama baban dedi ki; son bir aydır arkadaşlık ettiği çocuktan uzak dursun, o çocuk sana zarar verecektir. Önceki arkadaşıyla barışsın”. Bu kez çocuk donakalmıştı. Annesi eve dönmüştü. Babaya sitem etti, “Madem biliyordun nerde olduğunu neden benden sakladın?” Baba yutkundu ve gözlerinden iki damla yaş akıverdi. “O benim canımdır ya, canım” dedi. “Ne zamandan beridir biliyordun? ” diye sordu anne. “Gittiği günden beridir biliyorum. Bazen öğlen molalarında ne yiyip ne içiyor diye gider uzaktan izlerdim, Bazen akşamları geç gelirdim ya  hani, sen beni kahveden sanırdın, işte o zamanlarda da ne yapıyor kimlerle takılıyor diye takip ederdim.”

Babalar kızar bağırır ama hep severler. Göstermezler ama içten içe hep merak ederler. Yani diyeceğim o ki, siz siz olun bir anlık öfke ile anne ve babanızı kırmayın. Onlar her zaman evlatlarının iyiliğini düşünürler. Belki bazen ters, bazen aksi olabilirler ama onlar bizi en çok sevenlerdir.

 

 
Etiketler: EN, DEĞERLİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı