Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 13:25 Bu yazı 155 kez okundu
 
Bu Son Olsun
Miraç Uzundal
 
 

 

 

Evet, bir bayramı daha geride bıraktık. Hem de böyle geçireceğimizi hiç tahmin etmediğimiz bir şekilde. Öncelikle hepimizin Ramazan Bayramı bir kez daha kutlu olsun. Olumsuzluklar içinde geçirdiğimiz son bayram olsun…  

 

Bu sene gerçekten hepimize hayaller, hayatlar ikilemini sonuna kadar hissettiren bir sene oluyor. Çoğumuz ilk defa sevdiklerimizden ayrı kalmak zorunda olduğumuz bir bayram yaşadık. Bir yandan üzüldük diğer yandan da sonrakiler için daha da güzel hayaller kurduk. Sahip olduklarımızın hayatlarımıza kattığı renkleri birer birer ezberledik. Biraz buruktuk ama bolca da ümitliydik 

 

Misafir ağırlayamayacağımız evler yine de özenle temizlendi, kalabalık olamayacak sofralar için yemekler pişirildi, bir araya gelemeyecek olsak da herkes keyifle hazırlandı. Çünkü içimizde bir yerlerde çocukluğumuzdan bize miras kalan o bayram ruhu yaşamaya devam etti. 

 

Ve bir şekilde yan yana olmayı ya da öyleymiş gibi hissetmeyi de başardık. Gördük ki kötü günler kadar güzel günleri de paylaşma konusunda da hızla yol kat etmişiz. En ufak engelleri bahane eden hallerimizden eser kalmamış. Zorlukları aşmak için yeni yollar bulur olmuşuz.  

Hatta belki uzun zamandan sonra ilk defa bayramı tatil gözüyle değil de sevdiklerimizle geçireceğimiz bir kutlama olarak algılayabilmişiz.   

 

Bardağa dolu tarafından baktığımızda bu dönemin bize kattığı artılarda var gerçekten. Sadeliği, özeni, emeği, elimizdekilerinin kıymetini bize net bir şekilde hatırlattı. Tabi en çokta her şeyin başının gerçekten sağlıktan geçtiğini. İşte bu nedenle de normalleşme sürecine başladığımız şu dönemde daha da güzel günler için lütfen ama lütfen kurallara uyma konusunda daha da fazla hassasiyet gösterelim. 

 

Gösterelim ki sevdiklerimizden ayrı kalmak zorunda olduğumuz daha fazla özel günümüz olmasın. Rahmetli Cem Karaca’nın da söylediği gibi “bu son olsun.” Unutmayalım ki bu salgın bitmedi, sadece biz onunla yaşamayı öğrenmeye çalışıyoruz. 

 
Etiketler: Bu, Son, Olsun, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı