301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 09:09 Bu yazı 562 kez okundu
 
BEŞ BELEDİYE ÜZERİNE DEĞERLENDİRMELER...
Hakan Çırak
 
 

 

İlk yazımda Büyükşehir Belediyesi üzerine düşünce ve değerlendirmelerimi paylaşmıştım. Bugün de merkezdeki beş ilçeye dair gördüğüm durumun bir fotoğrafını çekmek istiyorum.

En büyük ilçe durumundaki Muratpaşa’dan başlayacak olursam; Bildiğiniz gibi Muratpaşa Belediyesi yıllardır CHP’nin kalesi durumunda. 31 Mart seçimlerinde de bu tablonun değişmesini açıkçası beklemiyorum.

Zira bir dönemdir Ümit Uysal’ın başkanlığını yürüttüğü ilçede, Cumhur İttifakı olabilecek en zayıf adayı ileri sürdü. Yani Gökçen Enç’i. Milletvekili sıralarında yaptığı aykırı çıkışları ile kamuoyunda tanınan ve Antalya’nın hiçbir bölgesinde tabanı olmayan Enç’i hangi saikle Muratpaşa Adayı yaptıklarını anlamakta zorlanıyorum.

Hala kendime neden Enç? Bilmediğim,kavrayamadığım  ektrem bir özelliğimi var diye halen kendime sormaya devam ediyorum. Bilen varsa beri gelsin...

Öngöremediğim “olağanüstü” bir gelişme yaşanmaması halinde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın seçimi rahat kazanmaktan öte meclis üyesi sayısını da arttıracağını düşündüğümü bilmenizi isterim.Daha da iddialı bir tahminde bulunacak olursam, Uysal’ın 60 gibi bir oy alacağını düşünüyorum.

Kepez’e bakacak olursak; Hakan Tütüncü bir kez daha aday gösterildi. Diğer yandan Millet ittifakı CHP’den Murat Dinç’i aday gösterdi. Dinç, Tütüncü için iyi bir rakip. Ancak konumlandığı parti  noktasında bir sıkıntı olduğu kanaatindeyim.Fakat meclis üyesi listesini sorunsuz -kavgasız yapmaları durumunda bu dezavantaj ortadan kalkacaktır.

 Açıkçası Facebook’ta yaptığım canlı yayınlarda defalarca Dinç’in Kepez’de İyi Partiden aday gösterilmesi gerektiğini söylemiştim. Fakat CHP’nin henüz çözemediğim “siyasi dehası” Murat Beyi Kepez CHP adayı olarak halkın önüne koydu.

Tütüncü’nün dezavantajı  iki dönem başkanlığın getirdiği yıpranmışlık ve  metal yorgunluğundan daha çok yaptığı bir takım  icraatları. Yaptığı bir takım işlere dair sorduğum sorulara bende bugüne kadar yanıt alabilmiş değilim. Ancak mart ayında Hakan Tütüncü’ye,Kepez bölgesi ile ilgili “belgelerle” bazı sorularım olacak.Bakalım ne yanıt verecek!

Tüm bunlara rağmen;Tütüncü’nün çok az farklı önde olduğunu düşündüğüm Kepez bölgesinde, kesinlikle “HDP seçmeninin tercihi” belirleyici olacaktır.

 HDP seçmeni ,bölünmeden blok olarak hangi adaya oy verirse, o aday seçimi Kepez’de kazanır. Oyları bölünürse, bu Tütünücü’ye yarar.  Aynı sekilde Kepez Bölgesinde HDP oylarının Büyükşehir seçimlerinde de çok etkili olacağını düşündüğümü bilmenizi isterim.Zira 24 haziran seçimlerine baktığımızda Demirtaş’ın Kepez bölgesinde 9.2 oy aldığını görüyoruz.

Konyaaltı Bölgesine  gelecek olursam;Semih Esen CHP tabanından gelen bir isim.Fakat adaylığının açıklanması sürecinde Muhittin Böcek’le mücadele etmek zorunda kaldı. Nedenini bir önceki yazımda ifade etmiştim.Eğer Böcek, gerçekten Esen’in arkasında durursa, Konyaaltı’nin favorisi Esen’dir.

Ancak, Konyaaltı bölgesinde hatırı sayılır tabanı bulunan Böcek, tabanına Büyükşehir’de bana, konyaaltı bölgesinde ise DSP adayına oy verin sinyali verirse-ki ben buna ihtimal vermiyorum-

 
Etiketler: BEŞ, BELEDİYE, ÜZERİNE, DEĞERLENDİRMELER...,
Yorumlar
Haber Yazılımı