301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 13:06 Bu yazı 147 kez okundu
 
AŞKLA YAPILAN SANAT…
Hatice SUNER
 
 

İnsan huzuru nerede arar, nerede bulur?

 

Bu insanlar için cevabı değişken bir soru. Ama herkeste cevap var, buda ayrı bir gerçek. Küçük şeyler mutlu edebilmeli bizleri, hele ki bu kadar olumsuzluk yaşadığımız dönemlerde. Kendikendimize yardımcı olmalıyız. Ne şekilde ve ne durumda olursa olsun küçük bir ışık varsa onun tadını hissetmeliyiz ruhumuzda.

 

Geçtiğimiz haftalarda bir arkadaşımın davetinde yaşadım ben bu tarifsiz hissi. Gittiğimiz yer, Antalya’da birçokinsanın bildiği bir yer kesinlikle. Ama bir müddet sonra kulağınızın pasını silen sesler gelince ortam daha anlamlı olmaya başlıyor. Duyduğun enstrüman sesleri vemelodilere, solistsesi de eklenince ruhunu ısıtan bir durumla karşı karşıya kalıyorsun. Sahnede 6 kişilik dev bir ekip. Hepsi birbirinden yetenekli 6 güzel insan. Tek tek isimleriyledeğil bütün oldukları guruplarıyla sevdikleri işi yapan ve birçokinsana, kulağa ve ruha hitap edebilen MAVİ AKUSTİK.  Dinleyenlerin kesinlikle bana hak vereceğine eminim. Dinlemediyseniz gerçekten sanat ve ses güzelliği adına çok şey kaybettiğinizi söyleyebilirim. Sahne ve sanat buluşması inanılmazbir keyifti saatlerce dinledim ve yine dinlemek isterim. 6 kişilik gurup 5 vokal… 6’sıda her çeşitenstrüman çalma yeteneğinde olan bu grubun enerjisinin tarifi yok. Güzel birsesten güzel bir parça dinlerken başka bir sanat eserini gurubun başka bir bireyinden ve yine fevkalade bir sesten dinliyorsun bütün gece ve böyle hiç bitmesin diyerek devam ediyorsun finale doğru.

 

Daha sonrasında Mavi Akustikekibiyle sohbet etme şansım oldu. Aslında hepsinin mesleği farklı ama 2016 yılında aşık oldukları sanatlarını yapma kararı alarak gurubu kurmuşlar. O gecen eğlenceli zamanlardan sonrada söylenecek söz şu ki, iyi ki böyle yapmışlar. Grup kalabalık olduğu kadar, renkli ve birçok değişik özelliğe sahip, en önemlisi biraz öncede bahsettiğim gibi hepsinin sesi birbirinden güzel ve etkileyici, vokallik yeteneklerinin yanı sıra hepsinin enstrüman çalabilmesi ve repertuvar genişliğinin fazla olması. Türk halk müziğinden, özgün müziğe,Türksanat müziğine, yöresel parçalara ve günümüzün favori parçalarını da dinleyebilirsiniz.

 

6 kişilik Mavi Akustik grubunun aşık oldukları sanattı yaparken sahnede devleştiklerine ve sonsuz huzuru yakalayıp karşıdaki misafirlere de bunu tam anlamıyla yaşattıklarına şahit oldum. Grup Antalya merkezde birçok farklı mekanda sahne alıyor. Denk gelerek dinlerseniz ne demek istediğimi anlayacağınızı düşünüyorum. Açıkçası ben denk gelmeyi beklemeden gidip dinlemenizi ve bu güzelliklere, güzel zamanlara birebir şahit olmanızı tavsiye ederim.

 

Bilindik olan şeydir. Aşkla sevgiyle yapılan her iş güzel ve başarılı olur. Bunu kendin bilip karşındakine de hissettirebilirsen bu yol sonsuzluklara açılabilir. Mavi Akustik sanat aşkı ile yaptıkları her işte başarılı olacak, buna gönülden inanıyorum.

 

Her gelen günün güzel ve aşkla gelmesi dileklerimle hoşça kalın…

 
Etiketler: AŞKLA, YAPILAN, SANAT…,
Yorumlar
Haber Yazılımı