301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 12:52 Bu haber 236 kez okundu
 
Zeytinköy’ün tiyatrocu çocukları
MURATPAŞA Belediyesi’nin Zeytinköy Destek Eğitim Kursu Tiyatro Grubu öğrencileri, ‘Bizi siz belirttiniz’ adlı tiyatro oyunuyla sahneye çıktı. Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda sahnelenen oyun sonunda, Zeytinköy’ün tiyatrocu çocukları uzun süre alkışlandı.
Kültür Haberi
Zeytinköy’ün tiyatrocu çocukları

Zeytinköy Destek Eğitim Kursu, Muratpaşa Belediyesi’nin kentin sosyo-kültürel imkanları kısıtlı mahallelerinde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik hizmete açtığı eğitim kurumları arasında yer alıyor. Kızılarık Mahallesi’nde bulunan ve Zeytinköy olarak da bilinen Yeşildere Mahallesi başta olmak üzere çevre mahallelerden çok sayıda öğrencinin devam ettiği kursta, öğrencilerin derslerine olduğu kadar kişisel gelişimlerine de destek olmak hedefleniyor.


Bu amaçla çoğunluğu 8’inci sınıf öğrencileriyle kurulan Tiyatro Grubu, ‘Bizi siz delirttiniz’ adlı tiyatro oyunuyla Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda dün akşam sahne aldı. Gündelik hayatta karşılaşılan ama insanı çileden çıkaran olaylar üzerine skeçlerden oluşan oyun, aralarında öğrencilerin de bulunduğu ekip tarafından kaleme alındı.


Yönetmenliğini Mustafa Murat Erke’nin yaptığı oyunun ilk gösterimi için Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda boş koltuk kalmadı. Seyircileri kahkahaya boğan ve büyük beğeni toplayan oyun sonunda Zeytinköy Destek Eğitim Kursu'nun tiyatrocu öğrencileri uzun süre ayakta alkışlandı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Zeytinköy’ün, tiyatrocu, çocukları,
Yorumlar
Haber Yazılımı