301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 11:26 Bu haber 640 kez okundu
 
“YOL GÖRÜNDÜ”
İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, basınla bir araya geldi. Cumhur İttifakı’nın devam etmeyeceğini düşündüğü kaydeden Aydın, “İktidar partisine yol göründü” diyerek AK Parti’den kopan seçmenin İYİ Parti’ye dahil olacağını belirtti.
Siyaset Haberi
“YOL GÖRÜNDÜ”

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, parti binasında basın toplantısı düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi hakkında konuşan Aydın, gündeme yönelik açıklamalarda da bulundu. Başkan Aydın, Türk Milleti ile inatlaşmamak gerektiğini belirterek, “Ne kadar baskı yaparsan yap Türk Milleti bunun cevabını 800 bin gibi farkla sandıkta vermiştir” dedi.

 

İSLAMİYET ÜZERİNDEN SİYASET

Süreci değerlendiren Aydın, kendisinin de İstanbul Esenyurt ve Beylükdüzü’nde görev aldığını söyledi. türk siyasetinin yeni bir alana girdiğini ifade eden Aydın, “İktidar partisine yol göründü diye düşünüyorum. Biz hiç ötekileştiren olmadık hep birleştirici olduk. Seçim sürecinde hakaretlere maruz kaldık. Televizyonlara çıkarak İslamiyet üzerinden siyaset yapmayla bu işin yürümediğinin en güzel göstergesi İstanbul seçimidir” şeklinde konuştu.

 

AHLAKLI SİYASET MESAJI

İmamoğlu’nun seçimi kazandığında kurduğu cümleyi hatırlatan Aydın, “Kendisi Türk siyasetini ahlakla tanıştıracağını söylemişti. Bana göre günün en güzel cümlesiydi. Biz de aynı şekilde ahlaklı siyaset yapmaya, millet ittifakı olarak sevgi dilini yaymaya devam ettireceğiz. Bu saatten sonrasındaasıl görev bize düşüyor. Nefret dilini değil sevgi dilini yansıtabilirsek başka bir şeye gerek yok. İnsanlarımız huzur istiyor” dedi.

 

İTTİFAK DEVAM EDECEK

Cumhur ittifakının ben devam etmeyeceğini düşündüğünü aktaran Aydın, “Biz millet ittifakı olarak Cumhuriyet Halk Partisi ile sorunsuz bir şekilde bugüne kadar geldik.Bizim ittifakımız bence Parlamenter sisteme dönene kadar devam edecek” dedi. AK Parti'den kopan seçmenin doğrudan İYİ Parti'ye geleceğini iddia eden Aydın, "Bizim insanımız güçlüyü sever, Saadet ve CHP'ye gidecek olanlar da vardır ama en çok bize gelecektir. Biz merkezde bir partiyiz. herkese yakın olan bir partiyiz. Sıfır noktasındayız. Herkesi kucaklayacağız, onların da kimseyi ötekileştirmeyen partimize geleceğini düşünüyoruz" diye belirtti.

 

KORMAYA GEREK YOK

Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının korkmaması gerektiğinin altını çizen Aydın, "Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in liyakate göre davranacağını düşünüyorum. Bize ihtiyaç duyulan alanlarda kendisine destek veririz. Arkasında şaibe olmayan hiçbir bürokratın korkmasına gerek yok" diyerek Aralık ayında partilerinin olağan kongresinin olduğunu belirtti. Aydın yeni dönemde aday olacağını ve karşısında çok fazla rakip olmasının güzel bir şey olduğunu söyledi.

Hazel Berkalp

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: “YOL, GÖRÜNDÜ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı