Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 15:21 Bu haber 535 kez okundu
 
Yeni sezona kollar sıvandı
Dünyada en fazla turist ağırlayan 3. kent olan Antalya'da turizm sezonuna sona yaklaşılırken yeni sezona ''nitelikli turist'' sayısını artırma hedefiyle hazırlanan turizm sektörü, kolları sıvadı.
Turizm Haberi
Yeni sezona kollar sıvandı

Yeni sezon için kolları sıvayan turizm sektörü ‘nitelikli turist’ sayısı için çalışmalara başladı. konuyla ilgili bilgi veren Akdeniz Tanıtım A.Ş Genel Müdürü Fatih Onkar,“Yeni sezona ''nitelikli turist'' sayısını artırma hedefiyle hazırlanan turizm sektörü, otel düzenlemeleri, renovasyon ve peyzaj alanlarında dünyada yükselen yeni teknolojileri ve gelişmeleri sektörle buluşturacak İnndesing,  YapexRESTORASYON ve YapexBUSINESS İş Platformlarına odaklandı” dedi.

 

TURİST TERCİHLERİ DEĞİŞİYOR

Akdeniz Tanıtım A.Ş Genel Müdürü Fatih Onkar ülke turizminin gelişim sürecinin 40 yıllık bir serüveni olduğunu hatırlatarak, “ Antalya'da sadece bakanlık belgeli 889 adet otel bulunuyor. Bu otellerin yarısının eski yapı. Turist tercihleri değişiyor, turizm yatırımcıları da bu tercihlere göre yatırım ve projeler yapıyor” dedi. Onkar,  Antalya kıyılarındaki otellerin yenilenmeye ihtiyaçları olduğuna dikkat çekerek, “Krizlerle boğuşan ve büyüyen turizmde özellikle Antalya kıyılarındaki otellerin de yenilenme ihtiyaçları var.  Turizm yatırımcılarına ve sektöre, bu alanda dünyada gelişen yenilikleri ve teknolojileri ayağına getiriyoruz. Tasarım, proje, inovasyon ve malzemeler YAPEX İş Platformlarında yer alacak” diye konuştu.

 

ANTALYA ULUSLARARASI MARKA

Fatih Onkar, Alanya’dan Fethiye’ye kadar sahil bandında sıralanan yüzlerce turizm tesisinin sezon sonunda bir sonraki sezona hazırlanmak, yeni yatırımlarını ve yenileme projelerini gerçekleştirmek için her yıl Kasım’da otelleri için yeni çözümler aradığını belirtti. Onkar, Profesyonel etkinliklerin, uluslararası ticaretin, turizm mimarisinin, modern kentleşmenin ve tasarımın odağı Antalya’da, tasarım dünyası, projeciler ve yatırımcıların yepyeni ve baştan sona profesyonel bir iş platformunda bir araya geldiğini ifade etti.Onkar, ''InnDESIGN Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarında profesyonel etkinliklerin, uluslararası ticaretin, turizm mimarisinin, modern kentleşmenin ve tasarımın odağı Antalya'da tasarım dünyası, projeciler ve yatırımcılar yepyeni ve profesyonel bir iş platformunda bir araya geliyor”dedi.

 

SEKTÖR İNDESİNG’DE BULUŞACAK

Onkar, “ Antalya, turizm mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı gerçek bir tasarım kenti. Antalya'da otel tasarımı ve uygulamaları konusunda yoğun bir bilgi birikimi var. Antalya otel tasarımı, yenilemeleri ve uygulamaları alanında uluslararası bir marka olarak ön plana çıkıyor'' diye konuştu. Bölgedeki yüzlerce büyük ölçekli otel ve tatil köyü ile binlerce turistik işletme, dönemsel yenileme ve yeni yatırım projeleri için, InnDesign' da buluşacağını ifade eden Onkar,  sergilenecek ürün ve hizmetlerin önde gelen müşteri potansiyelini oluşturduğunu anlattı. Onkar, bu iş platformunda  otel yatırımcı ve yöneticileri, mimarlar, iç mimarlar, taahhüt kuruluşları temsilcilerinin 13-16 Kasım günleri InnDESIGN salonlarında bir araya geleceğini bildirdi.

Vildan Çalcı KARA 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Yeni, sezona, kollar, sıvandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı