301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 14:44 Bu haber 400 kez okundu
 
Yazar Bahar, minik okuyucularıyla buluştu
ÇOCUK kitaplarının ünlü yazarı Burcu Bahar, 2. Kepez Kitap Fuarı'nda okuyucularıyla buluştu. Minik kitapseverlerle söyleşide bir araya gelen Bahar, günlük tutmayla başlayan ve sonrasında kitap yazarlığına uzanan yolculuğunu anlattı.
Kültür Haberi
Yazar Bahar, minik okuyucularıyla buluştu

Kepez Belediyesi'nin bu yıl 2'ncisini düzenlediği Kepez Kitap Fuarı, ünlü yazarları ağırlamaya devam ediyor. Çocuk kitapları yazarı Burcu Bahar, 2. Kepez Kitap Fuarı'nda minik okuyucularıyla bir araya geldi. 'Küçük Kelebeğin Rüyası', 'Bulut ve Dinozor' gibi çocuk kitaplarının yazarı Burcu Bahar, okuyucularıyla söyleşide buluştu. Dünyaya çocukların gözüyle bakan yazar olarak tanınan Bahar, 'yazar kime denir, kitap nasıl yazılır' gibi soruların cevaplarını okuyucularına aktardı. Bir kitabı yazmaya başlamadan önceki hazırlıkları, tema ve hikayelerin kahramanlarının doğuşunu anlatan yazar, kitapların çocukların en yakın arkadaşı olduğunu vurguladı.


İyi bir yazar olmanın basamakları konusunda da çocuklara bilgiler veren Burcu Bahar, kitapların çocukların en yakın arkadaşları olduğuna değinerek, “Çünkü kitaplarla istediğimiz yolculuğa çıkabiliyoruz. İstersem okuduğum kitabın kahramanı ile bir çiftlikte yaşarım, istersem uzaya gidebilirim. Okuduğumuz her kitabın kahramanı böylece bizim arkadaşımız oluyor" diye konuştu.


'Küçük Kelebeğin Rüyası' adlı kitabını nasıl yazdığını da çocuklara anlatan Bahar, önce kelebeğin yaşamını araştırdığını, birçok şeyi gözlemledikten sonra hikayelerini kaleme aldığını söyledi. Söyleşinin ardından Burcu Bahar, kitaplarını imzaladı.


İCLAL AYDIN KİTAP FUARINA GELİYOR


Diğer yandan İclal Aydın da 14 Mart Perşembe günü saat 15.00'da Kepez Kitap Fuarı'nda imza gününe katılacak. 'Hayat Güzeldir', 'Bitmiş Aşklar Emanetçisi', 'Yaz Bitmesin', 'Gördüğüme Sevindim', 'Bir Cihan Kafes' adlı kitapları olan İclal Aydın, Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde okurlarıyla buluşacak.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Yazar, Bahar,, minik, okuyucularıyla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı