301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 09:56 Bu haber 2346 kez okundu
 
Vahap Tuncer, ‘Zarar çok büyük’
Kumluca’da yaşanan hortum felaketi sonrası bölgedeki üreticileri ziyaret eden Vahap Tuncer, “Zarar gerçekten çok büyük .Seraların çoğunun TARSİM sigortası yok. Devlet bölgeyi afet bölgesi ilan etmeli” dedi.
Ekonomi Haberi
Vahap Tuncer,  ‘Zarar çok büyük’

 

Ziraat Mühendisi Vahap Tuncer, Kumluca’da yaşanan hortum sonrası bölgede yaşanan zararı yakından görmek ve bölge halkının dertleriyle ilgi bilgi toplamak için Kumluca’daki seraları ziyaret etti. Üreticilerle bir araya gelen Tuncer, bölgedeki hasarın çok büyük olduğunu dile getirdi. Tuncer, seraların birçoğunun TARSİM sigortası olmadığını söyleyerek, Devleti’n bölgeyi afet bölgesi ilan etmesi gerektiğine dikkat çekti. Tuncer, “ Bölge halkı çok zor durumdadır. Özellikle seralarda yarıcılık yapanlar üretim için borçlandıkları Zirai ilaç , Gübre parasını ödemek bir yana geçimlerini sağlamak için devlet desteğine ihtiyaç duyar haldeler” dedi.

YIKIMIN ALTINDAN KALKAMAYIZ!

Bölge halkının sorunlarıyla her zaman yakından ilgilenen Tuncer, “Bize derdini anlatan Hanife ablanın, ’Biz kendimizden vaz geçtik oğul. Bizi bırakın , oğullar serayı borçla örtmüşlerdi. Torunlar var okula gidecek. Küçük oğlan nişanlanacaktı. Ne elde var ne avuçta. Devlet bize yardım etsin. Yoksa kalkamayız bu yıkımın altından ‘sözleri yıkımın özetini   gösteren en net cümle bence” diye konuştu. Bölge halkının Tarım ve Orman  Bakanı Bekir    Pakdemirli’den de şikayetçi olduğunu öne süren Tuncer, “Vatandaşlar, bakanın stadyumdan başka yerleri ziyaret etmemesinden ve esas zararın olduğu yerleri görmediğinden şikayetçi. Gelip bizi dinlemeliydi diyorlar. Üretici hoşnut değil” uyarısında bulundu. Vildan Çalcı KARA

             

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Vahap, Tuncer,, , ‘Zarar, çok, büyük’,
Yorumlar
Haber Yazılımı