Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 12:47 Bu haber 799 kez okundu
 
“Üslup benim üslubum!”
Siyaset Haberi
“Üslup benim üslubum!”

Korkuteli’nde gazetecilerle bir araya gelen Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, siyasi üslubunun sert olduğu yorumlarına yanıt verdi. İşlek, “Söylemin sertliği yumuşaklığından ziyade bakılması gereken şey doğruluğudur. Eğer doğruyla üslup benim üslubum” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlama nedeniyle Antalya basınını Korkuteli’nde ağırlayan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, siyasi üslubunun sert olduğu yorumlarına yanıt verdi. Başkan İşlek, “Korkuteli’nin menfaatini korumak için eğer doğru bildiğim bir şey varsa adabı muaşeret kurallarında ve ahlak kuralları çerçevesinde her şeyi, her ortamda, basın var yok fark etmeksizin herkesin yüzüne söylerim. Buna alışacaklar. Yeni nesil siyasete alışacaklar. O yüzden söylemlerin sert geliyor. Söylemin sertliği yumuşaklığından ziyade önce bakılması gereken şey söylem doğru mu değil mi? Eğer doğruyla üslup benim üslubum” dedi.

KALPTEN GELİYOR

Siyasette 25’inci yılı olduğunu hatırlatan Başkan İşlek, “Ben kelimelerle oynamayı çok severim ama belediye başkanı seçildiğim gün dedim ki, ben kelimelerde oynamayacağım. Beynimle de kurgulayıp konuşmayacağım. Kalbimden ne geçiyorsa dilimde o var. Benim mesuliyetim bu” dedi.

YAŞANANLARI ANLATTI

Gazetecilerden gelen soruları yanıtlayan Başkan İşlek, mecliste yaşanan Kırkpınar otobüsü sorununa ilişkin yaşananları şu şekilde anlattı; “Büyükşehir’den bize bir kağıt geliyor. Korkuteli’nde bir anons yapmam isteniyor. Gelen dilekçede, ‘Büyükşehir Belediye Başkanımızın Kırkpınar’a göndereceği otobüslerin saati 14.00 Çayır Camii önüdür. Müracaat Saadet Partisi Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu’ diyor. Hemen Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır’ aradım. Bana haberi olmadığını söylüyor. Ben bu anonsu yaptırır mıyım? İlçemin temsiliyet noktasında benim Büyükşehir Belediyesi’yle muhatabım belediye başkanı olarak sadece Muhittin Böcek’tir. Bürokratik işlerde de Büyükşehrin genel sekreterinden, şube müdürlerine kadar bürokratlarıdır. Saadet Partisi’nin Korkuteli’nden çıkan bir meclis üyesi benim büyükşehir ilişkilerimde ne tampon olabilir, ne muhatabım olabilir. Benim söylediğim cümle net. Benim muhatabım CHP Korkuteli İlçe teşkilatıdır.” Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: “Üslup, benim, üslubum!”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı