Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 13:56 Bu haber 150 kez okundu
 
Urfan: ''Kıdem tazminatı daha güçlü bir sistemle revize edilmeli''
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Antalya Şube Başkanı Cahit URFAN; “Çalışanların yüzde 86’sı kıdem tazminatını alamamaktadırlar. Bu konunun daha güçlü bir sistemle revize edilmesi gerekmektedir. Bu da işverenlerle işçiler arasında uzlaşı ile sağlanabilecektir.” Diyerek ekledi; “son dönemlerde kıdem tazminatı üzerinden oluşturulmaya çalışan ortamı iş insanları olarak tavsiye etmiyoruz.”
Gündem Haberi
Urfan: ''Kıdem tazminatı daha güçlü bir sistemle revize edilmeli''

“KIDEM TAZMİNATI İÇİN MASAYA OTURUN” 

Türkiye’de mahkemelerde en çok görülen davaların başında kıdem tazminatı davalarının geldiğini belirten URFAN, bu konunun kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuya ilişkin ilişkin bir hedef çizdiğini, bununla birlikte kıdem tazminatı konusunun 
da köklü bir şekilde çözülmesi noktasında sendikalara çağrıda bulunduğunu belirten URFAN; “ Oysa geldiğimiz noktada işveren sendikaları ile işçi sendikaları masaya oturup meseleyi enine boyuna ele alıp, kalıcı çözümü tercih etmek yerine, “böyle gelmiş böyle gider” tarzında bir iradeye bürünmüşlerdir. Kırmızı çizgiler çizilmiş, sorunlar halının altına süpürülmüştür. Son dönemlerde mevcut sistemde sıkıntıların olduğu aşikarken, bir masanın etrafında toplanıp çalışan ve işvereni mağdur etmeyecek daha güçlü bir yapıyı konuşmaktan kaçınılmasını anlamamız mümkün olamamaktadırBiran önce karşılıklı taraftar bir araya gelmeli, çalışanın ve işverenin hakkını tam anlamıyla ortaya koyan, kalıcı çözüm odaklı bir sistemi oluşturmalıdırlar. Bu konuda masaya oturmak sendikaların boynunun borcudur.” İfadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Urfan:, ''Kıdem, tazminatı, daha, güçlü, bir, sistemle, revize, edilmeli'', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı