Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 11:11 Bu haber 420 kez okundu
 
Tütüncü yeniden AKBB Başkanı
Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) seçiminde tek aday olarak seçime giren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 3’üncü kez başkan oldu.
Gündem Haberi
Tütüncü yeniden AKBB Başkanı

Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) Meclisi dün bir otelde gerçekleşti. Başkanlık seçiminin yapıldığı olağan toplantıda tek aday olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 3’üncü kez başkan seçildi. Toplantıda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hakan Tütüncü’ye teşekkür ederek konuşmasına başladı. Böcek, birliğe 4 kez başkanlık yaptığının altını çizerek, “Hakan Başkana bu görevi severek devrettim. Kendisi de başarı ile bu çalışmaları aynı azim ve kararlılıkla daha da büyüterek devam ettirdi” dedi. Belediyecilik anlayışının insanların hayatını kolaylaştırmak olduğunu söyleyen Başkan Böcek, tüm belediye başkanlarına başarılar dileyerek sözlerini noktaladı. Başkanlık seçimi için ilk oyu ise Başkan Böcek kullandı. Yeniden başkan seçilen Tütüncü salondan erken ayrılan Muhittin Böcek’i, kapıya kadar uğurladı.

 

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Başkan seçilmekten onur ve mutluluk duyduğunu dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Geçtiğimiz 5 yılda birlik çatısı altında en önem verdiğimiz husus birlik, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz oldu. Özellikle siyasi parti gözetmeksizin bir kardeşlik hukuku kurmaya, birliğin hukukuna uygun davranmaya son derece özen gösterdik. Yapmış olduğumuz çalışılmaların arka planında da bu bakış açısının güzellikleri oldu. Bundan dolayı büyük bir mutluluk duyduk” dedi. 

 

YENİ BAKIŞ AÇISI

Genel kurulun da geçtiğimiz 5 yılda yapılan kardeşlik ruhunu birik beraberlik anlayışının neticesi olarak çok güzel geçtiğini aktaran Tütüncü, “İnşallah bu dönemde de belediyeler birliğini güçlendirmeye, belediyeler birliğimizi geleceğe daha güzel bir şekilde taşımaya devam edeceğiz. Ve inşallah bu çatı altında birlik ve beraberlik içerisinde belediyecilik hizmetlerine yeni bakış açıları kazandırırken, hemşerilerimize daha güzel bir kamu hizmeti üretmenin arayışı içerisinde olurken, güzel bir dostluk hukukunu da kurmuş olacağız” ifadesini kullandı.

 

ÇITAYI DAHA YÜKSEYE TAŞIYACAĞIZ

Başkan Tütüncü sözlerini şu şekilde noktaladı; “ İnşallah önümüzdeki dönem geçen dönemdeki yapmış olduğumuz çalışmaların kurumsal bir zemine oturduğu ve Akdeniz Belediyeler Birliği’nin çıtasının daha da yükseğe taşındığı bir dönem olacak. Birlikte bu süreci de idare etmeyi temenni ediyorum.”

Hazel Berkalp

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Tütüncü, yeniden, AKBB, Başkanı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı