301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 16:14 Bu haber 801 kez okundu
 
Tütüncü’den 5 Mahalleye Müjde
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Mazı Dağı çevresindeki 5 mahallede yürütülen Kentsel yenilenme çalışmalarının yıl sonunda tamamlanacağı müjdesini verdi. Tütüncü, çok kısa bir süre sonra bölgedeki vatandaşların kendi konforlu binalarını yapabileceklerini söyledi.
Siyaset Haberi
Tütüncü’den 5 Mahalleye Müjde

Kepez Belediyesi daha önce Haziran ayı için tatil olma kararı almış olmasına rağmen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün çağrısı üzerine olağanüstü olarak toplandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün başkanlığında toplanan Meclis, aldığı karar ile Esentepe,Kazım Karabekir, Barış, Çankaya ve Yavuz Selim mahallelerinde  yaklaşık 2 yıldır devam eden kentsel yenilenme ile ilgili imar çalışma planlarının Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülmesini sağladı.  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Hakan Tütüncü, bu 5 mahallede bulunan  vatandaşlara yapılan Kentsel düzenleme çalışmalarının yıl sonuna yetiştirileceği müjdesini vererek, “ Mazı dağı çevresindeki vatandaşlarımız tamamlanacak çalışmalar ile sene sonunda 4+1 kat olmak üzere kendilerine ait meskenlerini inşaa edebilecekler” dedi.

 

VATANDAŞIN ARSASI DEĞELENİYOR

Yapılan plan tadilatı ile günü birlik tesisin yeşil alana çevrilmesiyle, Mazı Dağı eteklerindeki 5 mahallenin önündeki mülkiyet, imar planı ve 2B ‘den kaynaklanan parselasyon planının önünü açıldığını aktaran Tütüncü, “Mülkiyet ve 2B sorunu ortadan kalkacak, Esentepe, Kazım Karabekir, Çankaya, Barış ve Yavuz Selim Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan kentsel yenileme ile vatandaşlar daha değerli arsalara sahip olacaklar” dedi. “Bir gün sonraki büyükşehir meclisine yetişsin ve bizde vatandaşlarımıza bu müjdeyi 2 ay erken götürelim istedik” diyen Hakan Tütüncü, yapılan plan tadilatı ile 5 mahallede devam eden çalışmalar ile vatandaşlara çok değerli arsalar verdiklerini kaydetti.

 

YENİ YILA YETİŞECEK

Tütüncü, “ Yeni inşaat çaplarını, inşaat ruhsatlarını verebilecek seviyeye yılbaşı itibari ile gelmeyi hedefliyoruz. Yapılan plan tadilatı; günü birlik tesisin yeşil alana çevrilmesidir.Ama  Bu mülkiyet ve 2B ile ilgili olarak belediyemizin çözmesi gereken bir konuydu. Vatandaşlarımız kendi arsalarının üzerine 4 katlı  kendi konforlu binalarını yapabilecekler” diye müjde verdi.  Tütüncü, çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanmasını hedeflediklerini hatırlatarak, “ Yeni yıla müjdeyi şimdiden verelim” diye konuştu.

Vildan Çalcı KARA

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Tütüncü’den, 5, Mahalleye, Müjde,
Yorumlar
Haber Yazılımı