301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 14:35 Bu haber 579 kez okundu
 
‘Tutuklu başkan’ yeniden aday
‘Rüşvet’ operasyonuyla tutuklanan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Eski Başkanı Mehmet Ali Alkan, hazırlanan iddianame ile yeniden başkanlığa aday oldu. ‘Tutuklu başkan’ 6 Ekim’de gerçekleştirilecek olan seçimlerde yer alacak.
Gündem Haberi
‘Tutuklu başkan’ yeniden aday

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Eski Başkanı Mehmet Ali Alkan’ın eşi Ayşe Alkan hazırlanan bir iddianame ile cezaevinde bulunan Mehmet Ali Alkan’ın yeniden başkanlığa ay olacağını duyurdu.

 

“BİZİ SİNDİRMEYE ÇALIŞTILAR”

“Kendisini yıpratmak, kamuoyu karşısında küçük düşürmek, önünü kesmek seçimle geldiği makamdan farklı yollarla başkanlığı düşürülmek istenen adamın eşi olarak karşınızdayım” diyen Ayşe Alkan, “Bizi sindirmeye çalıştılar. Birlik olmamızı istemediler. Çünkü birlik olduğumuzda bir çıkar grubunun menfaatlerine değil oda esnafının menfaatlerine öncelik verdiğimizi, vereceğimizi biliyorlar. Bu yüzden de yalanlara, iftiralara başvurdular” dedi.

 

“HAKLILIĞIMIZI BİLİYORUZ”

Eşinin daha ilk mahkemeye dahi çıkmadan oda başkanlığından uzaklaştırıldığını söyleyen Ayşe Alkan, “Korkunun ve çıkarların bu insanlara neler yaptırdığına hepimiz şahit olduk. Yüce Allah’a ve Türk adaletine sonuna kadar güveniyoruz.  Çünkü haklılığımızı biliyoruz” diye konuştu.

 

“KOCAMAN BİR AİLEYİZ”

Mehmet Ali Alkan’ın 17 yıllık başkanlık sürecinde yaptıklarına değinen Ayşe Alkan, “Sizlerin sorunları onun için her zaman öncelikli oldu. Bu zorlu süreçte bizleri yalnız bırakmayan, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Biz şoförler odası olarak kocaman bir aileyiz” şeklinde konuştu.

 

“SEÇİME KORKU HÂKİM”

Eşinin suçsuzluğuna yürekten inandığını dile getiren Ayşe Alkan, seçimin duruşma gününden olacak olmasını duruşmada söylenecek olan sözlerden korkulması olarak değerlendirdi.

 

“TEK CEVAP BİRLİK OLMAK”

Mehmet Ali Alkan’ın emanetine sahip çıkmaları gerektiğini belirten Ayşe Alkan, “6 Ekim’de bir seçim var. Sizlerden gelen istek ve talepler doğrultusunda, Eşim Mehmet Ali Alkan bu seçimlerde adaydır. Birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyen bazı kişi ve gruplara verilecek tek cevap yine birlik olarak kalmaktır. Bu seçimlerde kirli tezgâhlara, dönen dolaplara, oynanan oyunlara hep birlikte dur diyeceğiz. Esnafın iradesi ile seçilen bir başkanı ancak esnafın iradesi başkanlıktan indirebilir. Yanlış hesap emin olun ki sizlerin sayesinde Bağdat’tan dönecektir” diye konuştu.

Eşi Mehmet Ali Alkan’a da seslenen Ayşe Alkan, “Biz, esnaf ailesi olarak senin yokluğunda emanetine sahip çıkıyoruz. Sen gelene kadar bu görevi yine istediğin gibi birlik içinde sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Yönetim kurulu ile birlikte birçok esnafında destek sözünü aldıklarını dile getiren Ayşe Alkan, barış güvercini uçurarak açıklamasını sonlandırdı.

Halil Büyükayhan

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: ‘Tutuklu, başkan’, yeniden, aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı