301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 11:05 Bu haber 584 kez okundu
 
Tut Elimden Düşmeyelim
Haluk Işık’ın yazdığı Tut Elimden Düşmeyelim oyunu 11 Nisan’da Antalyalı tiyatro severlerle buluşacak. Oyun, İnsan hakları, engelsiz toplum, toplumsal cinsiyet ve hayvan hakları gibi temalarla dikkat çekiyor.
Kültür Haberi
Tut Elimden Düşmeyelim

Tut Elimden Düşmeyelim, Mefan Yapım tarafından,  2018-2019 tiyatro sezonunda seyirciyle buluşturacağı yeni oyunu. Haluk Işık’ın yazdığı, Koray Ergun’un yönetmenliğini ve oyunculuğunu yaptığı, Kemal Günüç’ün müziklerini hazırladığı iki perdelik oyunu " Tut Elimden Düşmeyelim "Antalya’da sahne alıyor.11 Nisan’da sanatseverlerle buluşacak olan Oyun, Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde sahnelenecek. Oyun hazırlıklarını tamamlandığını söyleyen oyunun yönetmeni ve oyuncusu Koray Ergu,‘’Tut Elimden Düşmeyelim’’ oyunu; kardeşlik, barış, dayanışma ve insanlık üzerine kurulu olup dört epizottanoluşmaktadır ve dili şiirseldir” diye bilgi verdi. Koray Ergu, her epizotta ‘da farklı farklı karakterler bulunduğunu söyleyerek, “Bu epizotları sergilerken yaklaşık kırk beş karaktere naçizane can vermeye çalışmaktayım” dedi.

 

YAŞAMA DAİR HİKÂYELER

Oyun hakkında tiyatro severleri kısaca bilgilendiren Koray Ergu, “Birinci epizot, Kıbrıs’ da yaşayan adları Ali ve Aleko olan iki çocuk ve bir sokak köpeğinin yeşillenen sevgisinin neticesi ve iki halkın da aslında birbirinden ayrılmaz olduğunu ve Türk ya da Rum olmanın insanlık adına bir şeyi değiştirmediği gerçeği ile birlikte yeşil hatta yaşanan barışın hikayesi” dedi. Koray Ergu, “İnsanların elleriyle belirlenmiş, yaşanmış, yaşamdan esinlenilmiş birkaç hikâye anlatmaya çalışmaktayım. Bu hikâyeler, hayat denilen bahçeden toplanmış çiçekler gibi sizler için derlendi ve birer demet haline getirildi” diye konuştu. Koray Ergu, “Kahramanlarımız, ‘’Tut elimden başka çaremiz yok, tut elimden baba üşüyeceksin, tut elimden dünyanın senin gibi insanlara ihtiyacı var, İstanbul denilen bu girdapta tut elimden de düşmeyelim.’’ Diyorlar” dedi. Konusu ve içerisinde barındırdığı insan hakları, engelsiz toplum, toplumsal cinsiyet ve hayvan hakları gibi temalarla dikkat çeken oyunu izlemek isteyen Antalyalı tiyatro severler,biletleri biletix.com üzerinden temin edebilirler.

Vildan Çalcı KARA

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Tut, Elimden, Düşmeyelim,
Yorumlar
Haber Yazılımı