301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 13:37 Bu haber 965 kez okundu
 
TÜROFED, Güney Kore ile turizm köprüsü kuracak
GÜNEY Kore Oteller Birliği ve Güney Kore Turizm Üniversitesi'nden bir heyet Türkiye-Güney Kore arasında turizm işbirliğini geliştirmek için Antalya'ya geldi.
Turizm Haberi
TÜROFED, Güney Kore ile turizm köprüsü kuracak

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, daha önce ziyaret ettiği Güney Kore'de işbirliği protokolü imzaladığı Güney Kore Oteller Birliği ve Güney Kore Turizm Üniversitesi yetkililerini Antalya'da ağırladı. Kore Oteller Birliği Güney Kore Oteller Birliği Başkanı Yoo Yong-Jong, Genel Sekreteri Jung Oh-Sup Güney Kore Turizm Üniversitesi'nden Prof. Dr. Park Mi-Sun ve Güney Kore Turizm Organizasyonu Müdürü Lee Jae-Sang'dan oluşan heyet, 3 gün boyunca Antalya'da çeşitli görüşmeler yaparak incelemelerde bulundu.


AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'Nİ ZİYARET ETTİLER


Güney Kore heyeti, ilk olarak Akdeniz Üniversitesi'ni (AÜ) ziyaret etti. AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel ile bir araya gelen heyet, yapılacak ikili anlaşmaları ve öğrenci değişim programları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Koreli turizmcilere, Turizm Fakültesi'nde verilen eğitim hakkında sunum yapıldı. Rektör Mustafa Ünal ve Dekan Beykan Çizel, Güney Kore Turizm Üniversitesi ve Güney Kore Oteller Birliği ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.


REGNUM VE CHAMPİON İLE İŞBİRLİĞİ


Güney Kore heyeti daha sonra sırasıyla Regnum Carya ve Champion Holiday Village otellerini ziyaret ederek, işbirliği protokolü imzaladı. Regnum Carya'nın Asya ve GCC Market İş Geliştirme Direktörü Oğuzhan Alp ile bir araya gelen Güney Kore heyeti, oteli gezdi. Prof. Dr. Park Mi-Sun ve Oğuzhan Alp, iki ülke arasındaki turizm ve eğitim alanlarındaki işbirliğinin daha da gelişmesini diledi.


Güney Kore Heyeti, daha sonra Antalya-Kemer'deki TÜROFED Başkanı Osman Ayık'ın sahibi olduğu Champion Holiday Village'e geçti. Güney Kore Turizm Üniversitesi ve Champion Holiday Village arasında da işbirliği protokolü imzalandı.


'BU ZİYARETİ ÖNEMSİYORUZ'


TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yapılan ziyaret ve anlaşmalarla ilgili olarak şunları söyledi:


"Türkiye, dünyanın hemen hemen her ülkesinden turist ağırlıyor. Bu nedenle her ülke ile yakın ilişkiler içinde olmayı önemsiyoruz. Güney Kore de Türkiye'yi seven Türkiye ile işbirliği yapmak isteyen bir ülke. Güney Kore ile Türkiye arasında bir turizm ve eğitim köprüsü oluşturmak istiyoruz. Bu noktada Güney Kore heyetinin Antalya'yı ziyaret etmesini önemsiyoruz. Yapılan anlaşmalarla Türkiye ve Güney Kore ilişkilerine de bir değer katmak istiyoruz."


ANTALYA'YI ÇOK BEĞENDİLER


Antalya'nın turistik değerlerini de ziyaret ederek Güney Kore heyet ise her fırsatta Antalya'nın çok güzel bir şehir olduğuna değinerek, Türkiye-Güney Kore ilişkilerinin daha da gelişmesini istediklerini dile getirdi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: TÜROFED,, Güney, Kore, ile, turizm, köprüsü, kuracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı