301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 16:02 Bu haber 675 kez okundu
 
TURMEPA’dan Dünya Çevre Günü etkinliği
Yaşam Haberi
TURMEPA’dan Dünya Çevre Günü etkinliği

 

 

 

 

 

ANTALYA, (DHA) - 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği, Deniz Temiz Derneği TURMEPA Antalya Şubesi öncülüğünde öğrencilerle birlikte Setur Marina’da gerçekleştirildi.

 

TURMEPA Antalya Şubesi Proje Koordinatörü Pervin Gürbüz, ‘Denizler Bizim Oksijen Kaynağımız’, ‘Plastikler’, ‘Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık’ gibi konuları işledikleri Kepez Kaan Turan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle Setur Marina’da Dünya Çevre Günü dolayısıyla bu etkinliği düzenlediklerini anlattı. Gürbüz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün bayram tatiline denk gelmesi dolayısıyla etkinliği 1 hafta önce yaptıklarını söyledi.

 

Setur Marina Müdürü Ziya Baykal ise öğrencilere marinada atıkların nasıl alındığını ve ayrıştırıldığını, mavi kart, teknelerin bakımı, deniz kirliliği ile mücadele ve marina işletmesi ve yönetimi hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Sıfır atık projesi kapsamında öğrenciler, tamamen atık ve kullanılmayan ürünlerden geri dönüşüm farkındalığına dikkat çekmek üzere hazırladıkları, ülkemizden ve dünyadan çeşitli masal ve çizgi film karakterleri kıyafetlerini sergiledi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TURMEPA’dan, Dünya, Çevre, Günü, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı