301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 15:17 Bu haber 407 kez okundu
 
'Türküyem' yeniden sahnede
TÜRKÜLERİN ve klasik müziğin bir arada sunulduğu müzikli ve danslı oyun 'Türküyem', 28 Mart Perşembe saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.
Kültür Haberi
'Türküyem' yeniden sahnede

Erdal Tuğcular'ın türkü düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı eserin librettosu Fatih Şanal'a ait. Türkiye'deki zengin değerlerden beslenen ve tüm bu coğrafyayı kendi yolculuğunda keşfederek günümüze kadar gelen türkülerin, klasik batı müziği sesleri ile birleştirilerek başarıyla yorumlandığı Türküyem, sezonun ilgiyle izlenen farklı eserlerinden biri.


TÜRKÜLER, KLASİK MÜZİK VE DANS BİR ARADA


Fatih Şanal'ın sahneye koyduğu eserde Antalya DOB orkestrasını şef Ömer Yöndem yönetiyor. Renkli ve eğlenceli görüntülerin yanı sıra zengin yorumuyla da izleyicinin beğenisini toplayan eserin dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay'a, koreografisi Nurdan Sinkil'e, ışık tasarımı Mustafa Eski'ye ait.


Soprano Serap Demirhan Işık ve Sinem Emine Ulusoy, mezzo-soprano Gülçin Gültekin, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş ve bas Alaaddin Ataseven'in solist olarak sahne alacağı eserde türkülere Boğaç Özbakır, Gizem Karakurt, Asena Melike Keskin, Işıl Ayaz, İlayda Binzet, Zeynep Turan, Rüya Göktepe, Başak Özbek, Arda Hasipoğlu dansları ile eşlik ediyor.


Fiyatları 10, 30 ve 40 TL arasında değişen müzikalin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: 'Türküyem', yeniden, sahnede,
Yorumlar
Haber Yazılımı