301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 12:36 Bu haber 342 kez okundu
 
Türkbeleni işletmeleri için ihale
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkbeleni Mesire alanındaki işletmelerin kiraya verilmesi için ihaleye çıktı.
Gündem Haberi
Türkbeleni işletmeleri için ihale

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2013 yılında çıkan yangında zarar gören 350 dönümlük Manavgat Türkbeleni Projesinde sona geldi. Kısa süre içinde açılışı yapılacak Türkbeleni Kent Ormanı D Tipi Mesire yeri içerisindeki 2 adet kır kahvesi, 2 adet kır lokantası, 6 adet büfe-kafe, macera parkı, survivor parkuru ve amfi tiyatro işletmesinin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesi gereğince açık artırma usulüne göre şartname esasları dahilinde kiraya verilmesi için ihale yapıldı.

'ilan.gov.tr'de ve yerel gazetede duyurusu yapılan ihaleye 5 şirket katıldı. İhalede 10 işletme 24 bin ile 66 bin TL arasında değişen muhammen bedellerle ihale edildi. Proje kapsamında daha önce yanan alana 10 bin yeni ağaç, 100 bin çalı grubu ağaç dikildi. 35 bin metrekare çim alan oluşturulurken, 1500 led aydınlatma yerleştirildi.

MİLLET KAHVESİ

Antalya Büyükşehir Belediye Şirketi ANTEPE A.Ş'nin projesini hazırladığı, 30 milyon 400 bin TL'lik yatırım bedeli ile hayata geçirilen Türkbeleni Projesi içerisinde Millet Kıraathanesi de yer alıyor.

YATAY ASANSÖR SİSTEMİ

Proje, engelli ulaşımına da uygun olacak şekilde planlandı. Engelli vatandaşlar, rampalar ve takip taşları aracılığıyla Türkbeleni'nde her noktaya engel olmadan ulaşabilecek. Ayrıca üç farklı noktadaki yatay asansör sistemi ile Türkbeleni'ne kolay erişim sağlanacak.

Manavgat'ın yeni çekim merkezi olacak 350 dönümlük Türkbeleni Mesire Alanı Projesi; meydanları, 60 metrelik dev Türk bayrağı, 2 bin kişilik amfi tiyatrosu, 1.5 kilometrelik yürüyüş ve koşu parkuru, spor sahaları, yapay göleti, macera parkı, çocuk oyun alanları, 200 araçlık otoparkı, sosyal alanlarıyla dikkati çekiyor.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Türkbeleni, işletmeleri, için, ihale,
Yorumlar
Haber Yazılımı