301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 15:49 Bu haber 350 kez okundu
 
Türkan Şoray'a fotoğraf koleksiyonu hediye etti
Türk sinemasının 'Sultan' lakaplı aktristi Türkan Şoray'a, Antalya ziyaretinde fotoğraf sanatçısı Tevfik Köymen tarafından 'Sultan kelebeği fotoğraf koleksiyonu' hediye edildi.
Gündem Haberi
Türkan Şoray'a fotoğraf koleksiyonu hediye etti

Manavgatlı fotoğraf sanatçısı Tevfik Köymen, geçen günlerde Antalya'ya gelen Türk sinemasının 'Sultan' lakaplı oyuncusu Türkan Şoray'a Sultan kelebeği fotoğraflarından oluşan bir koleksiyon hediye etti. Türkan Şoray'la sohbet eden Tevfik Köymen, Sultan kelebeği hakkında da bilgi verdi.

Sultan kelebeğinin 70 yıl önce bataklık olan Çukurova bölgesi için Afrika ve çevresinden getirilen Okaliptüs ağaçlarıyla Türkiye'ye geldiğini belirten Köymen, "Sultan kelebeğinin ismini Türkan Şoray'dan aldığı söyleniyor. 2000'li yıllara kadar fark edilmedi. 2000'li yılların başlarında bir öğretim görevlisi tarafından ilk kez görülen Sultan kelebeği kayıt altına alındı" dedi.

Kendisine hediye edilen Sultan kelebeği fotoğraf koleksiyonu için Tevfik Köymen'e teşekkür eden Türkan Şoray, daha önceden Sultan kelebeği hakkında bilgisi olmadığını kaydetti.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Türkan, Şoray'a, fotoğraf, koleksiyonu, hediye, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı