301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 14:18 Bu haber 720 kez okundu
 
'Türk-Ukrayna-Kırım Gecesi' düzenlenecek
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Ukrayna Kültür Sanat Derneği tarafından 'Türk-Ukrayna-Kırım Gecesi' düzenlenecek.
Kültür Haberi
'Türk-Ukrayna-Kırım Gecesi' düzenlenecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığının katkıları ile Ukrayna Kültür ve Sanat Derneği tarafından dostluk gecesi düzenlenecek. Etkinlik kapsamında sergi, söyleşi, panel ve konserler gerçekleştirilecek. 1 Aralık Cumartesi günü Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenecek etkinlik saat 17.00'de başlayacak. 'Türk-Ukrayna-Kırım Gecesi' etkinliği kapsamında önce Ukrayna ve Kırım'ın yöresel kıyafetleri ve el işleri sergisi sergilenecek. 'Kuşbakışı', 'Şefika', 'İğne Oyası' ve 'Adını Arayan Çocuk' kitaplarının yazarı Dr. Serra Menekay'ın katılımıyla bir söyleyişi gerçekleşecek. Ardından Türk, Ukrayna, Kırım ve Osetyalı siyasetçilerin katılımıyla 'Farklı halkların kültür ve adetlerinin korunmasının önemi' konulu panel düzenlenecek.


Gecenin finalinde ise Ukrayna Halk Sanatçısı Pavlo Doskaç ve Kırım Tatar şarkıcı Selma Agat ve halk topluluklarının katılımıyla konser düzenlenecek.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 'Türk-Ukrayna-Kırım, Gecesi', düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı