301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 14:41 Bu haber 275 kez okundu
 
Türel: Hizmetlerim Ansiklopedi olur
Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) olağan toplantısına konuk olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “ Antalya’ya yaptığımız hizmetleri yazmaya kalksak ansiklopedi olur” açıklaması yaptı.
Gündem Haberi
 Türel: Hizmetlerim Ansiklopedi olur

 AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Türel ile CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Böcek'in konuk edildiği toplantı, Rixos Downtown Hotel'de düzenlendi.


Antalya'nın güzelliğine güzellik katmak için uzun zamandır Antalya ile yaşadıklarını belirten Türel, bütün yaşamını Antalya'ya adadığını söyledi. Yeni bir döneme ilk günkü aşkla devam etmek istediklerini dile getiren Türel, 31 Mart seçimlerinin Antalya seçimleri olduğunun unutulmamasını istedi. Antalya için 10 sene boyunca önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini kaydeden Türel, " Vatandaşlarımız kimi zaman yola devam, kimi zamanda dinlen bakalım bizi biraz çok yordun dedi. O yüzden hep şunu söyledik Antalya’da siyaset yarışmasın hizmetler yarışsın diyoruz” açıklaması yaptı.

 

YAZMAYA KALKSAM ANSİKLOPEDİ OLUR

 

 

2004'te göreve geldiklerinde büyük bir trafik sorunuyla karşılaştıklarını kaydeden Türel, ilk döneminde 12 tane köprülü kavşağı kente kazandırdıklarını söyledi. Türel “Bir çok dostum o dönem bu kadar çok alt yapı Antalyalıları yorabilir. Yarın sana bir seçim faturası çıkarırlar dikkatli ol dediler, zerre şüphe etmedim. Söz konusu Antalya ise hiç bir zaman seçimden korkmadım. Bu memlekete kim hizmet ederse etsin sırtımda taşırım” ifadelerini kullandı. Emeklilik hayalinin kitap yazmak ve müzikle uğraşmak olduğunu dile getiren Türel “Yaptığım hizmetleri yazmaya kalksam ansiklopedi olur” dedi.

 

TÜREL, EYVAH! KORKUYORUM

 

IFC’ den ilk defa hazine belgesi istemeden 3. Etap raylı sistem için kredi alan ilk belediye olduklarını dile getiren Türel “Ama şimdi bakıyoruz seçim arifesinde batık belediye suçlamaları, nidaları yükseliyor. Eyvah, dedim korkuyorum. Antalya adına endişeleniyorum. Biz bu filmi 2009 yılında görmüştük” ifadelerini kullandı.2009 yılında yine benim aday olduğum dönemde muhalefet adayı ve o ekip batmış belediye, borçlu belediye suçlamalarını dile getiriyordu. Ne yazık ki seçimi kaybettim. 5 senede Antalya 15 sene geriye gitti kaybeden Antalya oldu” ifadesinde konuştu.

 

Kurvaziyer liman tartışması

Türel , kurvaziyer liman projesini biz yapacağız dediğimizde bu proje Antalya’ya yüktür diyenler, şimdi kendilerinin yapacaklarını iddia ediyorlar sonunda bizim sözümüze geldiler dedi. Türel “Kurvaziyer liman projesini yapacakları yeri büyük limanın içi gösteriliyor. Antalya limanı şu an kendi kapasitesini karşılamayan ve bir cm bile genişlemeye imkanı olmayan bir liman. Ama diyorlar ki biz büyük limanın içine kurvaziyerde yapacağız

birazcık bu işin içinde olan bir insan için bu fikrin imkansız olduğu gayet net ve açıktır”  ifadelerini kullandı.

 

Böcek’in projelerini eleştirdi

Antalya’ya kurvaziyer liman, metro, yat limanı gibi projeler sunduklarını dile getiren Türel, Millet İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek’in halk su, halk yem, halk et projelerini de üstü kapalı eleştirdi. Türel “ Şüphesiz ki değerli bu projeler bunlar ama kendi prestij projeleri olarak açıkladılarsa bu projeleri vizyonları buysa elbette saygı gösteririz” dedi. Türel “ Halkın suyu musluktan akan sudur. Türkiye'de suyu en ucuz kullandıran belediye biziz. Ben de evde musluk suyu içiyorum. Her projenin adını halk koyarak o projenin halkın olması mümkün değil” şeklinde konuştu.

 

NEFES KESEN YARIŞ

Türel ,sunumun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Anket sonuçlarının sorulması üzerine Başkan Türel, "Bugüne kadar anketler bizi yanıltmadı, önde olan partiyiz. Ancak Antalya'da fahiş farkla seçimi kazanmak mümkün görünmüyor. Nefes kesen bir yarışa tanık oluyoruz” diye yanıtladı. Emre Burçak

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: , Türel:, Hizmetlerim, Ansiklopedi, olur,
Yorumlar
Haber Yazılımı