Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 17:51 Bu haber 871 kez okundu
 
Tuncer’den ses kaydı açıklaması: Asılsız ve gerçek dışı
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer, Konyaaltı Sahili İşletme İhalesi’nin iptali sonrası “Bizim kontrolümüzdeki bir işletmeciye kiraya verelim” şeklinde ifadeler kullandığına ilişkin ortaya çıkan ses kaydının asılsız ve gerçek dışı olduğunu söyleyerek konuya açıklık getirdi. Tuncer, asılsız ses kaydı ile ilgili yasal işlemlerin de başlatıldığını ifade etti
Gündem Haberi
Tuncer’den ses kaydı açıklaması: Asılsız ve gerçek dışı

Eski başkan Menderes Türel döneminde yapılan Konyaaltı Sahili İşletme İhalesi’nin Büyükşehir Belediyesi tarafından kamu zararı gerekçe gösterilerek iptal edilmesinin ardından sahildeki alt kiracılarla gerçekleştirilen toplantıda Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncer’e ait olduğu iddia edilen “Bizim kontrolümüzdeki bir işletmeciye kiraya verelim” ifadelerinin yer aldığı ses kaydı ‘CHP’nin rant oyunu’ söylentilerine yol açmıştı. Konuya ilişkin açıklama yapan Tuncer, kamuoyunda farklı bir algı yaratmak amacıyla bir yazılı basın organı tarafından ortaya atılan asılsız ve gerçek dışı haberler olup hakkında yasal işlem başlatıldığını kaydetti.

 

“GİZLİ GÖRÜŞME DEĞİL”

 

Büyükşehir Meclisi’nde kürsüye çıkarak meclis üyelerini ve kamuoyunu hakkında çıkan asılsız haberlerle ilgili bilgilendiren Tuncer, “Ses kaydı alındığı iddia edilen toplantı belediye başkanımızın talimatıyla belediye hizmet binasında gerçekleştirmiş olduğumuz, tamamı görüntülü olarak kayıt altına alınan açık ve resmi bir toplantıdır. Gizli bir görüşme kesinlikle değildir. Yaklaşık 4 aydır alt kiracı konumundaki işletme sahiplerinin bizzat benim ve sayın başkanımızın kalemini arayarak görüşme taleplerini iletmeleri üzerine sadece toplantıya 2 dernek temsilcisi çağırıldığı halde 44 kişi gelmişler ve makama sığmadığı için belediyenin toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Bu toplantıda başkanlığımızın aldığı kararın sebepleri ve içeriği kendilerine iletilmiştir. Buradaki amacın alt kiracıları mağdur etmek olmadığı açıklanmış ancak yasal imkânlar ölçüsünde alt kiracıların mağdur edilmeyeceği bilgisi de verilmiştir” dedi.

 

“ASILSIZ SES KAYDI İÇİN YASAL İŞLEM BAŞLATILDI”

 

Tuncer, yapılan toplantıda alt kiracıların mağduriyetlerini dile getirmesi üzerine belediye meclisinin alacağı karar doğrultusunda ihale süreci tamamlanana kadar geçici işletmeyi bir belediye şirketinin üstlenebileceği yönündeki ifadesinin basında çarpıtılarak farklı bir algı yaratılmak istendiğini söyledi. Ses kaydı ile ilgili yasal işlemlerin başlatıldığını da söyleyen Tuncer, “Bu toplantıda alt kiracıların talepleri dinlenmiştir. 2020 hatta 2021 yılı sonuna kadar kiralarını peşin olarak ödemek durumunda kaldıklarını belirtmeleri üzerine geçiş süreci beklendikten sonra belediye meclisimizin alacağı kararla bir süre belediye şirketlerimizden birinin burayı geçici olarak işletebileceği söylenmiştir. Geçmiş dönemde de meclisimizin kararıyla ANET şirketimiz burayı işletmişti. Daha sonra mevzuat gereği bir ihale yapılacağı hatta bu ihalenin yerel değil ulusal çapta bir duyuru ile herkesin katılabileceği açık bir ihale olacağının bilgisi de kendilerine aktarılmıştır. Dolayısıyla çıkan bu haberler tamamen gerçek dışı ve asılsızdır. Kamuoyunda farklı bir algı yaratmak için yapılmıştır. Bu konuda yasal işlemlere tarafımdan başlanmıştır” şeklinde konuştu.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Tuncer’den, ses, kaydı, açıklaması:, Asılsız, ve, gerçek, dışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı