Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 11:53 Bu haber 591 kez okundu
 
Troya, Antalya’da hayat bulacak
Efsanevi dans gösterileriyle büyüleyen Anadolu Ateşi dans topluluğu tarafından sahnelenen yüzyılın projesi Troya, 6 Ağustos – 24 Eylül tarihleri arasında Aspendos Arena’da Antalyalı severleriyle buluşacak.
Kültür Haberi
Troya, Antalya’da hayat bulacak

Anadolu’nun tüm figürlerini içerisinde barındıran ve izleyiciyi her daim içine çekmeyi başaran Troya, etkileyici performanslarıyla birlikte sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Mustafa Erdoğan’ın Genel Sanat Yönetmenliğini üstlendiği dans gösterisiyle Anadolu Ateşi topluluğu Troya efsanesine hayat veriyor.

Anayurdundan üç bin yıl sonra merhaba denilecek olan sanat tarihinin bu ölümsüz eserinde Antalyalılar, Hitit Kralı Tuthalia'dan Akhileus'a, Büyük İskender'den Roma İmparatoru Sezar'a, Pers kralı Kserkses'den Bizans kralı Konstantinus'a, Fatih Sultan Mehmet'ten Mustafa Kemal Atatürk'e kadar çağlar aşan dünya liderlerinin düşlerini süsleyen ışıklı şehre tanıklık etme fırsatı yakalayacak.

Üç bin yıllık mistik düşün yeniden hayat buluşu olan Troya, görmezden gelinen tarihine karşı müzikal başkaldırısına Antalyalı sanatseverleri bekliyor.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Troya,, Antalya’da, hayat, bulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı