301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 12:28 Bu haber 241 kez okundu
 
Temizer’den Taş’a sert yanıt “Bizde AK Parti zihniyeti yok”
Siyaset Haberi
Temizer’den Taş’a sert yanıt  “Bizde AK Parti zihniyeti yok”

 

Muratpaşa Belediyesi'nin kamu alanını ticari alana dönüştürerek satmasına yönelik meclis kararıyla ilgili AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın söylemlerine yanıt veren İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, “Biz de AK Parti zihniyeti yok” dedi.

Muratpaşa Belediyesi'nin kamu alanını ticari alana dönüştürerek satmasına yönelik meclis kararıyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, İYİ Parti’nin de AK Parti gibi red oyu kullandığını vurgulayarak,  ittifakta çatlak mı var sorunu yöneltmişti. Aday tanıtım toplantısında bu soruyu yanıtlayan İYİ Parti İl Başkan Yavuz Temizer, “Biz de AK Parti zihniyeti yok. Biz doğruya doğru yanlışa yanlış deriz. 17-25 Aralık sürecinde 4 bakan görevden alındı. Görevden alınma sebepleri yolsuzluk ama yargılanmadılar. Hırsız benimse sahip çıkarım mantığı bizde yok. Bizim belediye meclis üyelerimizde hatalı bir iş yaptığında karşısında ilk biz dururuz. O yüzden buradan kimse farklı algı oluşturmaya çalışmasın. Biz daha doğru işlerin yapılması için mücadele veriyoruz” diye konuştu.

“SORU İŞARETLERİ KALKARSA KARŞI DURMAYIZ”

İttifakta çaylak söylentilerinin doğru olmadığını belirten Temizer, “Kimse siyasi manevralara girmeye kalkmasın. İYİ Parti, doğru bildiğini söyler. Eğer Cuma günü gerçekleşen mecliste AK Parti red oyu vermişse, İYİ Parti’nin yanına gelerek red oyu vermiştir. Biz orada, meclis üyelerimizin kafasında soru işareti olan maddelere red verdik. AK Parti de orada red verdiyse bizim yanımızda durmuştur. Bizi kimseyle karıştırmasınlar. Kafalardaki soru işaretinin aydınlanması için ortaya konmuş bir tavrı kimse ittifak çatladı diye yorumlamasın. Bunlar doğru şeyler değil. Sayın Kumbul ile görüştük. Eksik dosyaların hazırlanacağını önümüzdeki ay yapılacak mecliste sunulacağını söyledi. Bizim meclis üyelerimizin ve kamuoyunun kafasında soru işareti kalmadıktan sonra karşı durmamıza bir sebep yok” diye konuştu.

TAŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Eleştirilerinin yanı sıra Başkan Taş’a teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Temizer, “Sayın İbrahim Ethem Taş’a teşekkür ediyorum.  Cuma gün ki, mecliste denetim komisyonu seçildi. 2 AK Parti’den, 2 CHP’den ve 1 kişi de İYİ Parti’den seçildi. En yüksek oyu olan İYİ Parti’nin meclis üyesi Mehmet Yüksel oldu. Kendileri demokrasi adına en yüksek oyu alanı başkan yapalım teklifinde bulundular. Hay hay, dedik. Ben, Ahmet Kumbul’a size de desteklemek düşer dedim. Bunlar güzel şeyler” ifadelerine yer verdi.

“BOŞ KOLTUĞA KONUŞMAYALIM”

Geçtiğimiz günlerde Kaval V’de bir televizyon pogramına konuk olduğunu dile geitren Temizer, “Programda AK Parti, MHP, İYİ Parti ve CHP İl Başkanlarının ağırlanacağını söylediler. Ben oradaydım. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul da oradaydı. Demokrasi adına kötü bir durum keşke diğer parti başkanları da orada olsalardı. Bizim konuşamayacağımız, anlaşamayacağımız hiçbir şey yok. Yeter ki, oturup tartışabilelim, doğruyu bulabilelim. Baktığınız zaman MHP’ye de sorasınız, AK Parti’ye de sorsanız, CHP’ye de sorsanız İYİ Parti’ye de sorsanız amaç Türkiye’nin menfaatleri. Hepimizin amacı ortaksa neden aynı masanın etrafında toplanamıyoruz. Ben çok açık bir şekilde meydan okuyorum. Buyur gelin boş koltuğa konuşmayalım. Birlikte karar alalım” şeklinde kaydetti. Hazel Berkalp Altaş

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Temizer’den, Taş’a, sert, yanıt, , “Bizde, AK, Parti, zihniyeti, yok”,
Yorumlar
ta bloklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı