301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
20 Kasım 2020 - Cuma 10:41 Bu haber 14 kez okundu
 
Tek tedbir okul kapatmak
Covid-19 salgınının yayılımını kontrol altında tutmak amacıyla yayımlanan genelge ile alınacak ilk tedbirler arasında okulların kapatılarak, tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan yapılmasını eleştiren Eğitim-İş Sendikası Başkanı Sadık Acar, “Yapılan açıklama eğitim-öğretimin tüm paydaşlarını hayal kırıklığına uğratmıştır” dedi
Gündem Haberi
 Tek tedbir  okul kapatmak

  Covid-19 salgınının yayılımını kontrol altında tutmak amacıyla yayımlanan genelge ile alınacak ilk tedbirler arasında okulların kapatılarak, tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan yapılmasını eleştiren Eğitim-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, “İlk tedbirler arasında okulların kapatılarak, uzaktan eğitim yapılacağını açıklaması eğitim-öğretimin tüm paydaşlarını hayal kırıklığına uğratmıştır” dedi. Başkan Acar, “Alınan tedbirler içerisinde okulların kapanması dışında elle tutulur bir tedbir olmadığı gözükmektedir. En baştan beri belirttiğimiz gibi uzaktan eğitimin; eğitimde fırsat eşitliğine ciddi zararlar verdiği biz eğitimciler tarafından tespit edilmiştir. Okulların açık olduğu sürede yapılan çalışmalar tam olarak amacına ulaşmamış ve yine belirsizlikler ortaya çıkmıştır” eleştirisinde bulundu.

 

  “Uzaktan eğitim olmuyor”

  Başkan Acar, “8 aydır bu sürecin içindeyiz ve Sayın Bakanımızın A-B-C-D alternatif planlarımız var söylemlerine karşı genelde ülkemizde, yerelde de ilimizde hala öğrencilerimizin yarıdan çoğunun sağlıklı bir şekilde uzaktan eğitime katılamadığı ortadadır” diye konuştu. Eğitim-İş olarak eğitimde fırsat eşitliğini her zaman savunduklarını ifade eden Başkan Acar, “Eğitim-İş olarak bizim talebimiz eşitsizliklerin ortadan kaldırılarak anayasal hak olan eğitimde fırsat eşitliğinin Bakanlığımız tarafından sağlanmasıdır. Ulu Önderimiz, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi;  ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert dahi yoktur’” dedi.

  Halil BÜYÜKAYHAN

 

                                                                                                 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: , Tek, tedbir, , okul, kapatmak,
Yorumlar
Haber Yazılımı