301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 17:23 Bu haber 390 kez okundu
 
TARSİD’den uzun dönem staj talebi
Kısa adı TARSİD olan Tarım Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Argun Şahin ve yönetim kurulu üyeleri Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel de katıldı.
Gündem Haberi
TARSİD’den uzun dönem staj talebi

TARSİD Yönetim Kurulu Başkanı Argun Şahin, Ziraat Fakültesi öğrencilerini sektöre daha iyi hazırlayacak ve meslekle ilgili farkındalık kazandıracak uzun dönemli stajların müfredata girmesi gerektiğini söyledi.  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal da  üniversite olarak uzun dönemli staja sıcak baktıklarını belirterek, önümüzdeki dönemde TARSİD ile bu çerçevede bir çalışma yapmak için hazırlık yapacaklarını kaydetti.

 

ÜNİVERSİTE- ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ

Üniversite-Özel Sektör iş birliğinde etkin bir yapı oluşturma hazırlığında olduklarını dile getiren Başkan Şahin,konuyla ilgili üniversiteden destek istedi. Başkan Şahin, TARSİD olarak, Tarımın başkenti Antalya’da  bulunanZiraat Fakültesi’nin çok daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Şahin, “Üniversiteyi çok önemsiyoruz. Ziraat Fakültesi’nin Türkiye’de parlaması lazım. Bunun için katkıda bulunmak istiyoruz. Ziraat Fakültesi’nin parlaması hepimizi aydınlatır.” dedi.

 

İŞ İNSANLARI İLE SICAK DİYALOG

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal da, özel sektör ile her zaman iş birliği içinde olduklarını belirtti. Ünal, “ Son dönemde yapılan mevzuat değişiklikleriyle pek çok hocamız sektörle iç içe çalışıyor. Böyle bir derneğin varlığı Ziraat Fakültesi açısından da üniversitemiz açısından da memnuniyet vericidir” dedi. Ünal, “ Muhatabımız iş insanlarıdır. Mezunlarımıza talep oluşturan iş dünyasıdır. Birlikte çalışmak için istekli ve heyecanlıyız” diye konuştu.

 

MESLEĞİ YÜCELTMEK GÖREVİMİZ

TARSİD Başkanı Argun Şahin, özendirici olması açısından sektörün biraz daha parlatılması gerektiğinin altını çizerek, “ Türkiye’de tarımda çok büyük fırsatlar var. Sektörün sürdürülebilir olması için ziraat mühendisliği mesleğini yüceltmek zorundayız. Her yıl bölümünde birinci olanlar küçük ödül ve desteklerle teşvik edilmeli. Üniversite kariyer günlerinde öğrenciler başarılı iş insanlarıyla daha sık bir araya getirilmeli. Bu şekilde karşılıklı diyaloglarla öğrenci mesleğine daha sıkı sarılarak mesleğinin itibarını daha üst seviyeye taşıyabilir.” diye konuştu.

Vildan Çalcı KARA

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: TARSİD’den, uzun, dönem, staj, talebi,
Yorumlar
Haber Yazılımı