301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 12:09 Bu haber 1858 kez okundu
 
TARSİD Antalya'da kuruldu
Kısa adı TARSİD olan “Tarım Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği” Antalya’da kuruldu. Türk tarım sektörünün ortak akılla gelişmesi, katma değer oluşturması ve sektörde istihdam yaratma vizyonuyla kurulan dernek, ilk genel kurulunu yaptı.
Gündem Haberi
TARSİD Antalya'da kuruldu

TARSİD’in tarım sektörünü bir bütün olarak temsil eden kurum olmayı ilke edindiğini belirten TARSİD Yönetim Kurulu Başkanı Argun Şahin, öncelikli hedeflerinin Türk tarım sektörünün ve dernek üyelerinin gelişmesi, sektörde katma değer oluşturulması, karlılık, istihdam ve ihracat olduğunu bildirdi.

Tarım sektöründe bir bütün olarak ses vermek, sektörün sorunlarıyla ilgili çözümün bir parçası olmak misyonuyla TARSİD çatısı altında bir araya geldiklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Argun Şahin, “Tarım sektöründe faaliyet gösteren iş insanları olarak sesimizi daha iyi duyurmak, tarımın ülke ekonomisindeki yerine daha çok vurgu yapmak istiyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız ve gayretlerimizin sonucunda hem ülkemizde hem küresel pazarda tarım konusunda üretim gerçekleştiren ve katma değer yaratan etkin bir oyuncu olmayı istiyoruz” dedi.

TARSİD’in Türk tarımına çok büyük katkı sağlayacağına olan inancını ifade eden TARSİD Yönetim Kurulu Başkanı Argun Şahin, Tarımın içinde yer alan iş insanları olarak her birimiz kendi alanında büyük ve değerli birikimlere sahibiz. Sahip olduğumuz bu birikim ve deneyimlerle TARSİD adını ve dolayısıyla etki gücünü çok üst seviyelere taşıyabiliriz. Tarım sektöründe üretilen ürünlerin değerini artıran, katma değer yaratan ve bu çalışmalarla ülke ekonomisine katkı sağlayanlar bizleriz. Daha iyi iş çevresinin sağlanması, sorunlarımızın daha hızlı ve doğru şekilde çözülmesi, yaptığımız işin daha da iyileştirilmesi TARSİD olarak ana sorumluluğumuz olacaktır.” diye konuştu.

Tarım sektöründe teknolojik gelişmeleri gündemin ilk maddesine koyduklarını ifade eden Argun Şahin, önümüzdeki dönemde çalışmayı planladıkları bazı ana proje başlıklarını şöyle sıraladı:

“Tarım teknolojilerinin günlük iş hayatına adaptasyonu, Yapay Zeka

-Tarımsal girişimcilik ve inovasyon

-Tarım Ekonomisi

-Tarımda Eğitim

Tarım konusunda oluşan bilgi kirliliğinin sektöre zarar verdiğinin altını çizen Şahin, bu doğrultuda TARSİD'in sektörde güvenilir bir bilgi merkezi olacağını da sözlerine ekledi.

TARSİD Yönetim ve Denetim Kurulu Asil Üyeleri şu şekilde oluştu:

            YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

1.         Argun Şahin,

2.         Muhammet Sedat Kolcuoğlu,

3.         Ahmet Özgür Ateş,

4.         Musa Toros,

5.         Kamil Savaş Titiz,

6.         Rahmi Türk,

7.         Ali Bal,

8.         Osman Tekinarslan,

9.         Vural Özdemir

            DENETİM KURULU ASİL ÜYELER

1.         İbrahim Emre Köse,

2.         Tevfik Tamer Gürdereoğlu,

3.         Gökçe Cengiz

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: TARSİD, Antalya'da, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı