301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 12:41 Bu haber 1551 kez okundu
 
Tarım Fuarı 'Çocuk' temasıyla düzenlenecek
KUMLUCA'da bu 20'ncisi düzenlenecek Tarım ve Seracılık Festivali 'çocuk' temasıyla gerçekleştirilecek.
Tarım Haberi
Tarım Fuarı 'Çocuk' temasıyla düzenlenecek

Kumluca Tarım ve Seracılık Festivali 'çocuk' temasıyla 20-28 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Yörük çadırlarının kurulumu ile başlayacak festivalde, 24 Nisan Çarşamba günü Yörük göçü canlandırılacak. 26-27-28 Nisan tarihlerinde ise tüm başpehlivanların katılımı ile yağlı pehlivan güreşleri düzenlenecek.


Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali için 41 mahalle muhtarları ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi


Kumluca Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, festivali koordine edecek komite de hazır bulundu. Toplantıda, Yörük obalarının nasıl şekilleneceği, kurulduğu alanın şeması, festivalin teması, Yörük obalarının güvenliğinin sağlanması, Yörük göçünde kullanılacak, hayvan, eşya ve kıyafetlerin temini, reklam amaçlı Yörük çadırı bulunması, patlayıcı ve aşırı ses çıkaran cihazlardan uzak kalınması gibi konular tartışıldı ve karara bağlandı.


ETKİNLİKLERİN ÖZÜNDE YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK VAR


Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu yaptığı açıklamada, "Bu yıl festivalimizin teması çocuktur. Bu yüzden festivalimize çocuklarımızın katılımını sağlamak istiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin özünde Yörük kültürünü yaşatmak var. Çocuklarımız Yörük kültürünü görsünler, tanısınlar. Ayrıca, kültürümüzle ilgili olmayan görüntülere izin vermezseniz mutlu oluruz. Amacına uygun Yörük obası, Yörük göçü olsun istiyorum. Yerel seçimlerden çıktık. Hazırlık süresi çok kısa. Artık hep birlikte fedakârlık edip, en kısa zamanda en güzel festivalimizi gerçekleştireceğiz" dedi.


Toplantının ardından Yörük göçü kortej geçişinde hangi muhtarlığın kaçıncı sırada geçeceğinin kuraları çekildi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Tarım, Fuarı, 'Çocuk', temasıyla, düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı