301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 13:08 Bu haber 250 kez okundu
 
Taksiciler korsanla mücadele talep ediyor
MANAVGAT'ta turizm bölgelerinde hizmet veren taksiciler, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş'ı ziyaret ederek, korsan taksicilikle mücadele konusunda destek istedi.
Gündem Haberi
Taksiciler korsanla mücadele talep ediyor

Deniz Taksi Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Alp, Ilıca Taksi Kooperatifi Başkanı Süleyman Çeker, Çolaklı Taksi Kooperatifi Başkanı Erol Ekim ve yönetim kurulu üyeleri, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş'ı ziyaret etti. Ziyarette MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu ve 6. Meslek Komitesi üyeleri ve Manavgat Seyahat Kooperatifi Başkanı İlhan Özden de yer aldı. Taksiciler, korsan taksicilikle mücadele konusunda Başkan Boztaş'tan destek istedi.


Deniz Taksi Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Alp, taksicilerin korsan taksiler tarafından haksızlığa uğratıldığını belirterek, korsan taşımacılık yapanların ekmeklerini ellerinden aldığını kaydetti.


Ilıca Taksi Kooperatifi Başkanı Süleyman Çeker ise özellikle turizm bölgelerinde korsan taksiciliğin yaygın olduğunu kaydetti.


Çeker, “Bizler Antalya Büyükşehir tarafından denetlenen, evrakı eksiksiz olan kişileriz. Korsan taşımacılık yapanların ne belgesi ne de taşımacılık yetkisi var. Taksici esnafı olarak korsana hayır diyor hakkımıza sahip çıkmak istiyoruz" dedi.


Çolaklı Taksi Kooperatifi Başkanı Erol Ekim de bu tür illegal bir şekilde taşımacılık yapanların turizme de zarar verdiğini, korsanla mücadele etmek için ve gerekli mercilere dilekçelerini sunacaklarını söyledi.


'TAKSİCİ ESNAFIMIZIN TALEPLERİNİ HAKLI BULUYORUZ'


MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ise taksici esnafının bu taleplerini haklı bulduklarını belirterek bu konuda ilgili bakanlıklar ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde girişimde bulunacaklarını söyledi. Boztaş, "Denetimlerin artırılması için ilgili bakanlıklar ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne talepte bulunacağız. Taksici esnafımızın yanındayız ve her türlü desteği veriyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Taksiciler, korsanla, mücadele, talep, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı