301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
13 Mart 2015 - Cuma 14:02 Bu haber 793 kez okundu
 
"Su zammı derhal geri çekilmeli"
AKDENİZ Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) aylık olağan toplantısında konuşan Başkan Yusuf Hacısüleyman, "Otellere yönelik yüzde 63'lük su zammının derhal geri çekilmesini istiyoruz" dedi.
Gündem Haberi

Akra Barut Otel'deki toplantıya Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (TÜRK EXIMBANK) Genel Müdürü Hayrettin Kaplan, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Gürsoy, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ATSO Başkanı Davut Çetin, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ve üyeler AKTOB üyeleri katıldı.

AKTOB Başkanı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Antalya Su ve Atık Su İdaresi'nin (ASAT) su ücretlerine yaptığı yüzde 63'lük zamma tepki gösterdi. Bu zamma anlam veremediklerini belirten Hacısüleyman, "ASAT diğer işletmelere yönelik TEFE ve TÜFE'ye göre küçük zamlar yaptı. Ancak turizmcilere yönelik yüzde 63'lük gibi büyük bir zam yapıldı. Bu zammı talihsizlik olarak görüyoruz. Bu zammın derhal geri alınmasını istiyoruz" dedi.

DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMETLERE DÜŞÜK KREDİ

TÜRK EXIMBANK Genel Müdürü Hayrettin Kaplan, konuşmasına 25 yıllık bankanın tanıtımını yaparak başladı. Bankanın yakın zamanda Antalya'da da şube açacağını belirten Kaplan, ihracat sektörüne 2014 yılında toplamda 31.1 milyar dolar kredi/sigorta desteği verdiklerini hatırlattı. 5 bin ihracatçı firmaya destek sunduklarını aktaran Hayrettin Kaplan, döviz kazandırıcı hizmetlere yönelik kredilerin düşüklüğüne dikkati çekti.

TURİZMCİYE SEZON SONU KREDİSİ

Turizme yönelik cazip kredilerin bulunduğunu belirten TÜRK EXIMBANK Genel Müdürü Hayrettin Kaplan, "Sezon sonu turizmcilerin nakit sıkıntısı çektiğini biliyoruz. Bunun için de kendilerine bu kredimizin cazip geleceğini düşünüyorum. Bu tanıtım toplantılarını sürdürmeyi düşünüyoruz" dedi. TÜRK EXIMBANK Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mesut Gürsoy ise turizm faaliyetlerinin finansmanı konulu sunumunu yaptı. Kredi kullanılması için neler gerektiğini anlatırken Gürsoy, "Turizm sektörüne yönelik 3 kredi imkanı sunuyoruz. Reeskont Kredisi, Turizm Kredisi, İşletme Yatırım Kredileri adı altında bir firmanın bizden alacağı toplam kredi tutarı 350 milyon dolara kadar çıkabiliyor" diye konuştu. DHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKDENİZ, Turistik, Otelciler, İşletmeciler, Birliğinin, (AKTOB), aylık, olağan,
Yorumlar
Haber Yazılımı