301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
24 Temmuz 2020 - Cuma 10:07 Bu haber 442 kez okundu
 
Siyasette 'salatalık' krizi
Korkuteli Belediye Başkanı MHP'li Ömer Niyazi İşlek tarafından zarf içinde kendisine salatalık gönderildiğini ileri süren İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tiknaz, bu konunun partileri nezdinde onur meselesi olduğunu belirtti.
Siyaset Haberi
Siyasette 'salatalık' krizi

Geçtiğimiz günlerde Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek tarafından zarf içerisinde kendisine salatalık yollandığını iddia eden İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tiknaz, İyi Parti İl Başkanı Mehmet Başaran ve parti meclis üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. İl başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan İl Başkanı Başaran, yaşanan olayın Türk siyasetinde örneği olmadığını belirterek, haklarını hukuki yolla arayacaklarını dile getirdi.

"Çukura düşmüş siyaset"

Tek amaçlarının halka hizmet olduğunu belirten Başkan Başaran, "Korkuteli kapalı pazar yerinin kaldırılıp, pazarın taşınmasına da, pazar yerinin yapılaşmaya ve ranta açılmasına da karşıyız. Halka rağmen siyaset yapanları şikayet etmek için bugün bir araya geldik. MHP'li Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek,  siyasi terbiyeden maalesef nasiplenememiştir. Çukur siyaseti yapmaktadır. Korkuteli ilçe başkanımıza zarf içinde gönderdiği ‘salatalık’ onun bize gönderdiği karakteri, çukura düşmüş kişiliği, halkın nezdinde sıfır olan itibarıdır" diyerek durumu kınadığını aktardı.

"Hukuki yollara başvuracağız"

Korkuteli kapalı pazar yerinin kaldırılması ve pazarın taşınmasına karşı olmaları nedeniyle böyle bir tavırla karşılaştıklarını söyleyen İlçe Başkanı Cemal Tiknaz, yaşanılan olayın MHP tabanından da hoş karşılanmadığını dile getirdi. Tiknaz, “Sorgulayan ve öngörülü şekilde siyaset yapmaya çalışan bir teşkilatız. Diğer bir misyonumuz da vatandaşımızın haklarını korumaktır. Görüyoruz ki ilçemizi belediye başkanı olarak yönetmeye talip olmuş ve halkın oyları ile seçilmiş belediye başkanı bu yapmış olduğu seviyesiz hareket ile sadece bana değil kendisine oy veren, vermeyen tüm ilçe halkına seviyesini ve yapısını göstermiştir" şeklinde konuştu. Tiknaz bu eylemin şahsına değil tüm İyi Parti ailesine yapıldığına dikkat çekerek, haklarını hukuki yolla arayacaklarını belirtti.

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Siyasette, 'salatalık', krizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı