301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 16:12 Bu haber 367 kez okundu
 
Şiddet mağduru kadınlar için 'Acil yardım hattı işbirliği' protokolü
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, son günlerde artan kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı konusunda Türkiye'de bir ilke imza attı. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 'Acil yardım hattı işbirliği' protokolünü imzaladı.
Gündem Haberi
Şiddet mağduru kadınlar için 'Acil yardım hattı işbirliği' protokolü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile kadınlara yönelik şiddet ve çocuk istismarı konusunda işbirliği protokolü imzaladı. Federasyon Başkanı Canan Güllü Türkiye'de büyükşehir belediyeleri arasında bir ilke imza atarak 'Acil yardım hattı işbirliği' protokolü ile mağdurların yanında yer alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e tüm kadınlar adına teşekkür etti.

 

'SORUNUN BİLİNCİNDEYİZ'

'Acil yardım hattı işbirliği' protokolü ile şiddet ve cinsel istismar mağdurları, Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde önleme ve koruma adına 0549 656 96 96 ve 0212 656 96 96 numaralı Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu acil yardım hattını arayabilecek. Yerel yönetimler olarak sorunun bilincinde olduklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Son günlerde artan şiddet, cinayet ve istismar vakalarının önlenmesi adına acil eylem planı olarak şiddet genelgesini ilk imzalayan Büyükşehir Belediyesi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

 

GÜLLÜ'DEN BAŞKAN BÖCEK'E TEŞEKKÜR

Canan Güllü de duyarlılığı için Başkan Böcek'e tüm kadınlar adına teşekkür etti. Türkiye'de 1 Ocak 2019 tarihinden bu yana 286 kadının öldürüldüğünü dile getiren Güllü, Antalya'nın ise 274 erken yaş doğum vakasının olduğu bir il olduğuna dikkat çekerek imzalanan protokolün önleyici olarak önemine vurgu yaptı.


 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Şiddet, mağduru, kadınlar, için, 'Acil, yardım, hattı, işbirliği', protokolü,
Yorumlar
Haber Yazılımı