301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
22 Ocak 2021 - Cuma 10:00 Bu haber 27 kez okundu
 
Sezon Gastroantalya ile açılacak
Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali Gastroantalya, 16 Mart’ta kapılarını açacak. Turizmin gözbebeği Antalya, birçok aşçının hünerlerini sergileyeceği festival ile adından söz ettirmeye kış aylarında da devam edecek
Yaşam Haberi
Sezon Gastroantalya ile açılacak

  Uluslararası gastronomi dünyasına ev sahipliği yapacak olan Gastroantalya, 16-19 Mart tarihleri arasında ANFAŞ Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İlki 2019 yılında gerçekleşen festival, 2020 yılında pandemi nedeniyle yapılamamıştı. Bir yıl aradan sonra tekrar kapılarını aralayan festivalin, turizmin kalbinin attığı Antalya’yı kış aylarında da canlandırması bekleniyor.

  Ana teması ‘zeytin’

  Ülke gastronomimizin tanınması ve farkındalığının arttırılmasını amaçlayan festival,  Gastroantalya, Akdeniz Pastacılar ve Genç Aşçılar Derneği (APGAD) ve Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (T.A.Ş.F.E.D) tarafından düzenleniyor.2021 yılı ana teması ‘Zeytin’ olan Gastroantalya programında; Bireysel Pratik Gençler, Bireysel Pratik Ustalar, Grand Prix Milli Takım ve Bireysel DisplayUstalar’ın katılacağı yarışmalar, workshoplar, akademik oturumlar, sergiler, tadım panelleri, eğitimler ve Horeca firmalarının ürün sunumları gibi pek çok etkinlik yer alacak. Ayrıca yarışma alanı ve mutfak atölyesinde misafir ülke Kore birlikte Türk-Kore mutfak kültürleri, gastronomi sektöründen önemli isimlerin katıldığı sunumlar gerçekleştirilecek.

  “Hedefimiz yüksek”

  Etkinliğe ev sahipliği yapan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, “Bu yıl ülke olarak 30 milyon turist ağırlamayı hedefliyoruz. Antalya olarak bu hedefin üçte birini üstleneceğimize inanıyoruz ve bunun için yoğun olarak çalışıyoruz. Bu yıl beklentilerimiz yüksek. Böyle önemli bir festivale ev sahipliği yapmak da bizim için çok özel” ifadelerine yer verdi.

  Hazel Altaş

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Sezon, Gastroantalya, ile, açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı