301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 16:14 Bu haber 124 kez okundu
 
Şehit ailelerine duygulandıran hediye
ANTALYA'nın Alanya ilçesinde huzurevi sakinleri ve sevgi evlerinde kalan çocuklar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehit ailelerine hediye edilmek üzere çikolata yaptı. Çocuklar ve yaşlılar hazırladıkları ilk çikolatayı ziyaret ettikleri şehit topçu er Yusuf Önder'in ailesini hediye etti.
Yaşam Haberi
Şehit ailelerine duygulandıran hediye

Alanya Kaymakamlığı'nın öncülüğünde Alanya Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğü, Alanya Huzurevi yaşlıları ile sevgi evlerinde kalan çocuklar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Alanya'daki şehit aileleri için çikolata yaptı. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (HEP) Gastronomi Bölümü mutfağında, Alanya Huzurevi sakinleri ve çocuklar, eğitmenler gözetiminde elleriyle çikolata hazırladı.

Hazırlanan çikolatayı kalıplara dökerek soğutan katılımcılar, daha sonra özenle hazırladıkları çikolataları paketledi. Yaşlılar, çocuklar, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ve Alanya Müftülüğü temsilcileriyle daha sonra Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 10 Kasım 2018 tarihinde şehit düşen topçu er Yusuf Önder'in ailesini ziyaret etti. Çocuklar hazırlandıkları çikolatayı Önder ailesine hediye etti. Yusuf Önder'in babası Sunay ve annesi Sevcan Önder çifti ziyaretin kendilerini duygulandırdığı belirterek teşekkür etti.

 

BÜYÜK BİR AİLE

Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik yaptığı açıklamada, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik çerçevesinde şehit ailelerini ziyaret edeceklerini söyledi. Bu kapsamda huzurevi sakinleri ve sevgi evlerinde kalan çocuklarla şehit yakınları için hediye hazırlamak istediklerini anlatan Çelik, "Yaşlılarımız ve çocuklarımız, Gastronomi Bölümü öğrenci ve akademisyenleri eşliğinde mutfağa girerek çikolata yapmanın tekniklerini öğrendi. Çocuk evleri, huzur evleri ve şehit aileleriyle bir dayanışma içerinde olduğumuzu, büyük bir aile olduğumuzu göstermek istedik" dedi.

 

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Alanya HEP Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner ise Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile yürüttükleri etkinlikte çok güzel bir çikolata üretme deneyimi yaşandığını söyledi. Üniversite olarak bu tür sosyal etkinliklere açık olduklarını belirten Prof. Dr. Öner, "Alanya'nın sosyal hayatına katkı yapmak üniversitemizin en önemli görevlerinden biri. Gençler ve yaşlılarla çikolata etkinliği yapıldı. Çikolatalar şehit ailelerine hediye olarak verilecek" diye konuştu.

 

'ACILARINI PAYLAŞMIŞ OLACAĞIZ'

Huzurevi sakinlerinden Gevher Soygüder ise "15 Temmuz programı çerçevesindeki etkinliklere çikolata yaparak katılmış olduk. Bu bizi mutlu etti. Çikolataları şehit ailelerine ikram edeceğiz. Onlara gitmek de bizi mutlu edecek. Acılarını paylaşmış olacağız" dedi.

 

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Şehit, ailelerine, duygulandıran, hediye,
Yorumlar
Haber Yazılımı