301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
22 Kasım 2020 - Pazar 16:14 Bu haber 27 kez okundu
 
Salgınla mücadele yapılamıyor
İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, Covid-19 salgını tedbirlerini eleştirdi. Başkan Tayfur, "Esnaf salgından değil açlıktan ölecek, hükümet ise 'ben yaptım oldu' mantığı ile salgınla mücadele ediyor" dedi
Gündem Haberi
Salgınla mücadele yapılamıyor

İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, geçtiğimiz gün toplanan Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulu toplantısında alınan yeni Covid-19 salgınını önleme tedbirlerini yorumladı. Başkan Tayfur, "Hükümetin her işi ben yaptım oldu mantığı. Atasözleriyle çalışıyorlar. Atalarımız demiş kervan yolda düzülür. Bunlarda öyle. Çıkıp bir dizi yasak var diyorlar. Sonra bakıyorlar olmuyor. Şunu kaldıralım bunu esnetelim. Öbürünü muaf tutalım. Hiçbir şey planlı programlı yürümüyor bunlarda" diye eleştirdi. Başkan Tayfur, gelen yasaların Tüm ülkede olduğu gibi Antalya'da da birçok esnafı zaten kötü olan durumlarını daha da çıkmaza soktuğunu kaydetti. Başkan Tayfur, "Bir rakamlara bakıyoruz memlekette neredeyse salgın yok. Bir tedbirlere bakıyoruz, salgın ciddi boyutlarda" hangi kuruma nasıl güveneceğiz biz" diye eleştiride bulundu.

  “Esnaf darboğaz’da

  Tayfur, valiliklere gönderilen bir genelge ile hem esnafın hem çalışanın zor durumda kaldığını kaydetti. Tayfur, "Geçtiğimiz bahar destekleme diye diye herkese kredi verdiler. Yapılandırma yaptılar. Bunların ödemesini de bu aylara bıraktılar. Daha esnaf başını kaldırmadan, çalışanlar kısa çalışmadan kurtulmadan, yine kepenk kapattılar. Bugün benim telefonun hiç susmuyor. Onlarca esnaf arıyor 'Başkanım biz bittik' diyorlar. İnternet cafe sahibi pandemi öncesi yenileme yapmış kredi çekmiş. Yasaklar başlamış kredi, eş dost desteği bu güne gelmiş. Daha yeni açmış işini borcunu ödemeye başlamamış. Bir genelge sen yine kapat demişler. Şimdi ben bu arkadaşa ne diyeyim. ' Başkanım ben salgından öleyim daha iyi öyle de öldüm böylede 'diyor" diye konuştu.

  “Plansız programsız yönetiliyoruz”

  Çarşı merkezinde hizmet veren birçok restoranın zor durumda kaldığını ifade eden Başkan Tayfur, " Böyle önemli bir karar ani bir şekilde verilmemeliydi. Alt yapısı alındı mı oluşacak ekonomik külfet için çözüm planları yapıldı mı? " diye sordu. Başkan Tayfur, pandemiyle mücadelenin ciddi bir iş olduğunu belirterek, " Evet eleştiriyoruz. Elbette halkımızın sağlığı önemli, biz hiçbir vatandaşımızın saçının bir tek teline bir şey olmasını istemeyiz. Ama alınan yasaklar, gerekli altyapı çalışmaları yapılarak, belirli bir programlama ile yapılmalı idi. Bizim Genel Başkanımız Meral Akşener zamanında söyleyip uyarmıştı. Ama dinleyen olmadı" dedi.

  “Vatandaş huzursuz”

  Plansızlık ve ben ettim olduğu mantığı ile devlet yönetiyorlar diye eleştirilerine devam eden Başkan Tayfur, " Okulları kapattım, çocuklar evde duracak diyorlar. Vatandaş isyan ediyor, sınav ne olacak, çalışan anneler ne olacak diye. Bu sefer bakıyorlar olmuyor. Bari çalışan annelerin ki gitsin kreşleri açalım diyorlar. Şimdi bir evde hem kreşe giden hem okula giden iki çocuk varsa birini gönderiyorsun diğerine sen evde otur diyorsun. Diyorum ya her şeyleri yarım her şey ağır aksak. Vatandaşımız da görüyor. Bunların bu işi yapamadıklarını, kendileri de görecek 'ben yaptım oldu' zihniyeti ile bir yere varılmayacağını" diye konuştu.

  Halil BÜYÜKAYHAN

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Salgınla, mücadele, yapılamıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı