301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 15:27 Bu haber 512 kez okundu
 
Rusya'da Türkiye Festivali
RUSYA Federasyonu'nun başkenti Moskova'da bu sene üçüncüsü düzenlenen Türkiye Festivali, başladı. Türkiye'nin turizm zenginliklerini Moskova'ya taşıyan festival, yağışlı havaya rağmen Rus halkının büyük ilgisini gördü.
Kültür Haberi
Rusya'da Türkiye Festivali

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği (TTYD) koordinasyonunda organize edilen Türkiye Festivali başladı. Açılış törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege katıldı.


 

16 Haziran'a kadar sürecek festivalde, Türkiye'den oteller, tur operatörleri, turizm destinasyonları ve turizm markaları Türkiye'nin turistik değerlerini tanıtıyor. Festival, 12.00 ile 21.00 saatleri arasında Rus halkına Türkiye'nin farklı kültürel ve sanatsal etkinliklerini tanıtma imkânı sunuyor.


 

TÜRK GÜNLERİ


 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu yaptığı konuşmada, Rusya Federasyonu ve Türkiye'nin birbirine çok yakın komşu ülke olduğunu belirterek, "İki ülke arasında çok önemli bir ilişki var. Bu ikili siyasi ilişkiler son yıllarda en üst seviyesini yaşıyor. Bu ilişkileri tabana da yaymalıyız. Yani halklar arası ilişkileri daha da güçlendirmeliyiz. 3 yıldır Moskova'da Türkiye Festivali gerçekleştiriyoruz. Bu sene de Moskova'da 16 Haziran'a kadar Türk günleri yaşanacak" dedi.


 

'RUSLAR ANTALYA'YI, ANTALYA DA RUSLARI SEVİYOR'


 

Türkiye'ye gelen Rus turist sayısına da değinen Karaloğlu, “Geçtiğimiz sene Türkiye'ye 6 milyon Rus turist geldi ve bunun 4,8 milyonunu Antalya ağırladı. Bu sene ise 6 aylık dönemde Rus turist sayısında yüzde 18 artış bulunuyor. Ruslar Antalya'yı, Antalya da Rusları seviyor. Artık birçok Rus dostumuz Antalya'da yaşıyor. Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkileri güçlendirecek bu festivali organize eden katkıda bulunan ve destekleyen bütün dostlara teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


 

ÇEKİLİŞE KATILDILAR


 

Tören sonrasında Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Rus ziyaretçilerin tatil çekilişine katıldı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Rusya'da, Türkiye, Festivali, , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı