301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 01:12 Bu haber 17641 kez okundu
 
Rıdvan Yıldız: “Meral Akşener ile hep gönüldaş oldum”
Antalya’da Avukatlık yapan Rıdvan Yıldız, İyi Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Yıldız, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak Antalya’nın sorunlarını meclise taşımak için İYİ Parti’den milletvekilliğine aday adayı olduğunu aktardı.
Siyaset Haberi
Rıdvan Yıldız: “Meral Akşener ile hep gönüldaş oldum”

Avukat Rıdvan Yıldız, milletvekilliğine adaylığına aday olmasındaki nedenleri arasında, Türkiye’nin ekonomik bir çöküş içerisinde olduğunu, ekonomiyi ancak İYİ Parti’nin düzeltebileceğine inandığını söyledi. Ayrıca Cumhuriyetin ilkelerin İYİ Parti’de daha iyi savunabileceğini anlattı.
Yıldız: “Merak Akşener’in emrindeyim”
Yıldız İYİ Parti Milletvekilliğine aday adaylığı ile ilgili etkenleri şu sözlerle ifade etti: “Büyük bir ekonomik çöküşün başlaması, bundan daha da önemlisi Cumhuriyet’in temel ilkelerinin yavaş yavaş kaldırılıyor olması ve parlamenter sistemin kaldırılacak olması beni aday olmaya itti. Meral Akşener ile hep gönüldaş oldum bundan sonraki süreçte onun emrindeki kadroda yer almak istedim”
“İçime sindiremiyorum”
Milletvekili olsa da olmasa da Meral Akşener’in yanında olacağına vurgu yapan Yıldız, “Tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti (T.C) ibaresinin kaldırılmasını içime sindiremiyorum. Bu konuda umut olarak gördüğüm Meral Akşener’in yanında bir nefer olarak görev yapmayı yol olarak seçtim. Antalya’da yapılacak çok iş var. Antalya’nın sorunlarını parlamentoya taşıma inancıyla kendimi sorumluluk hissediyorum.  Bu nedenle İYİ Parti’den milletvekilliğine aday oldum” diye konuştu.
Avukat Rıdvan Yıldız Kimdir?
Rıdvan Yıldız, Bursa doğumludur. 1975 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni ve 1979 Kara Harp Okulu’nu bitirerek Teğmen çıkmıştır.7 yıl Komanda Subayı olarak Güneydoğu’da görev yaptıktan sonra Hukuk Fakültesi’ne girmeye niyetlenmiştir. 1987 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’ne girmiş ve daha sonra Hukukçu olarak Ankara’ya tayin olmuştur. Ankara’da Askeri Mahkeme Üyeliği görevi yaptıktan sonra ODTÜ Yabancı Diller Yüksekokuluna üst derece İngilizce eğitimi için gönderilmiştir. Yurt dışı görevlerini de gerçekleştirdikten sonra Genelkurmay Başkanlığı Uluslararası Hukuk Müşavirliği’nde, Uluslararası Anlaşmaları Tetkik ve İnceleme Subayı olarak görev yaptı. 1998 yılında kendi isteğiyle TSK’dan emekli oldu. Antalya’ya yerleşti ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde 3 yıl Uluslararası İlişkiler dersi verdi. Demokratik Sol Parti (DSP) İl Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP), Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. İmar Komisyonu’nda görev yaptı. Hala Antalya’da serbest avukat olarak görev yapmaktadır.

Hazel Berkalp

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rıdvan, Yıldız:, “Meral, Akşener, ile, hep, gönüldaş, oldum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı