Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 16:32 Bu haber 126 kez okundu
 
Rektör Ünal'dan Kurban Bayramı mesajı
AKDENİZ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Gündem Haberi
Rektör Ünal'dan Kurban Bayramı mesajı

Bayramların kuşaklar arasında geçmişten geleceğe gönül köprüleri kurulmasını sağlayan güzel gelenekler olduğunu vurgulayan Rektör Ünal, “Kurban, sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın ve Allah'a yakınlaşmanın simgesidir. Kurban paylaşmak demektir, mutluluğumuzu, soframızı, kurbanlarımızı paylaşarak bayramın, tüm Müslümanlar ve insanlık için gerçek manasıyla bir bayram havasında geçmesi için çabalamalıyız" dedi.


Bu önemli günlerde hal hatır sormanın, hatırlamanın, ziyaretlerin daha da anlam kazandığını ifade eden Rektör Ünal, “Başta büyüklerimizi, ihtiyaç sahiplerini, yakınlarımızı, ayrıca ülkemizi güvenli bir geleceğe ulaştırmak için gözlerini kırpmadan tehditlere karşı koyan, milletimizin, huzur ve güvenliği için canını veren şehitlerimizin ailelerini ve gazilerimizi de bu güzel bayram gününde ziyaret ederek sevindirelim, onları unutmadığımızı gösterelim" diye konuştu.


Müslümanların ve İslam âleminin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerle kutladığını belirten Rektör Ünal, “Bayramın tüm insanlığa sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini; bereketiyle, bolluğuyla hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

 

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Rektör, Ünal'dan, Kurban, Bayramı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı