301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 12:27 Bu haber 228 kez okundu
 
Parti kurulur kurulmaz ceketimi giydim sahaya indim
Siyaset Haberi
Parti kurulur kurulmaz ceketimi giydim sahaya indim

 

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı’na adaylığı açıklayan Barış Ayan, İl Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıda, birlik ve beraberlik mesajı verdi. İYİ Parti’ kurulmadan önce siyasete ara verdiğini kaydeden Ayan, “Meral Akşener partiyi kuruyorum dediği dakikada ceketimi yeniden giydim ve sahaya indim” dedi.

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Barış Ayan, İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda Muratpaşa İlçe Başkanlığına adaylığını kamuoyuna duyurdu. Toplantıya İl Başkanı Yavuz Temizer, Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç ve il yönetim kurulu üyeleri katıldı. İlçe Başkanlığına tekrar aday olmayacağını dile getiren Gönenç yeni adaylara başarılar diledi. İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Veteriner Barış Ayan, kurulduğu günden itibaren İYİ Parti teşkilatında yer aldığını belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın önemine değindi.

“BAYRAĞI DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

Kurulduğu günden beri teşkilatın içerisinde gece gündüz demeden çalıştığını aktaran Ayan, “Her zaman başkanımızla yürüdük. Hiçbir zaman kendimizi düşünmedik. Artık seçim zamanı yaklaştı. Başkanımız da bayrağı gençlere vermek istediğini aktardı ve biz bu bayrağı en güzel şekilde taşıyacağımızı düşündük. Bunu tek başıma yapmayacağım. Birlik ve beraberlik içerisinde ilerleyeceğiz. Başkanımız her ne kadar görevi bıraksa da biz onu bırakmayacağız. Partimiz gün gittikçe büyüyor. Muratpaşa Antalya’nın gözbebeği, ben Muratpaşa çocuğuyum, burada büyüdüm. Her şey daha güzel olacağını biliyoruz. Tüm teşkilatımızla birlikte bayrağı daha ileriye taşımak istiyoruz. Genel Başkanımızın dediği gibi bu parti cesaretlilerin partisidir. Kongre sürecinde de hep birlikte adım atacağız. Burada en büyük sorumluluk gençlerimizin, biz gençlerimizle ve kadın kollarımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“AKŞENER İLE CEKETİ TEKRAR GİYDİM”

Her zaman vatandaşlar diyalog halinde olduğunu belirten Ayan, sahada olamaya devam edeceğinin altını çizdi. Ayan, “20 senedir veteriner hekimim. Herkesle birebir diyalog halindeyim. Üniversitede ülkü ocaklarında siyasete başladım. Sonra aile kurduktan sonra ara verdim fakat Genel Başkanımız Meral Akşener partiyi kuruyorum dediği dakikada ceketimi yeniden giydim ve sahaya indim. O günden beri il kurucu üyelerindenim. Hiçbir zaman bir şey beklemedim. Sadece çalıştım. Sahadaydım ve sahada olamaya devam edeceğim. Bu bayrağı en iyi şekilde taşıyıp bizden sonrakilere daha iyi bir yerde bırakmanın peşinde olacağım. Siyasete gönlümü verdim. Vatan millet sevgisi içimizde çok fazla. Bu artık kanımıza girdi. Hep birlikte çalışmaya devam etmek istiyorum. Sahada gençlerle iç içeyim. Onlar hep ümitliler. Bende onlar gibi ümitliyim. Bu bayrağı ilerde ümitli gençlere devretmek istiyorum” diye kaydetti.

ADAYLARDAN BİRLİK TALEP ETTİ

İl Başkanlığı olarak tüm adaylara kapılarının açık olduğunu vurgulayan İl Başkanı Yavuz Temizer, “Antalya’da bir ilki yaşıyoruz. İlçe kongrelerimizdeki ilk adayımız bugün açıklamasını yapıyor. Biz birlik beraberlik içerisinde mücadele edeceğiz dedik. Bugün burada mevcut başkanımızla ve aday olan Barış Bey ile birlikteyiz. Vermek istediğimiz fotoğraf karesi buydu. İnşallah bu artarak devam eder. Tüm adaylarımız hep birlikte kardeşlik hukuku içerisinde çalışmalarını yürütürler. Benim il başkanı olarak bütün arkadaşlarımızdan talebim şudur; yarın kim seçilirse seçilsin diğer tüm arkadaşlarımız onun etrafında olacaklar. İşte bunun olacağı bugün ki tablodan belli” dedi.

“25 BİN HEDEFİNE AZ KALDI”

Göreve başladıktan sonra 25 bin üye hedefi koyduklarını ve bu hedefe doğru ilerlediklerini söyleyen Temizer, “Arkadaşlarımız ciddi bir mücadele veriyor. Şu an sahada olan tek parti İYİ Parti.  Biz doğru işler yapıyoruz. Bunu yerel yönetimde de ispatlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Bizim hedefimiz partimizi iktidara taşımak. İktidara geliş için üyelikler çok önemlidir. Antalya’da 10 bini geçtik. Hala bekleyen üyelerimiz var. Şunu herkesin bilmesini isterim ki, İYİ Parti demokratik bir partidir. Demokrasiyi de laf olsun diye telaffuz eden bir parti değildir. Bizim yönetimdeki arkadaşlarımızla bir görevimiz var. O da, ilçe kongrelerinde sandığa ulaşmak isteyen herkese o sandığı eşit mesafede tutabilmek. Biz bunu sağladık ve sağlayacağız. Üye olmak isteyen bütün partililere kapımız sonuna kadar açık” diye konuştu. Hazel Berkalp Altaş

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Parti, kurulur, kurulmaz, ceketimi, giydim, sahaya, indim,
Yorumlar
Haber Yazılımı