Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 16:51 Bu haber 280 kez okundu
 
Özel öğrencilerden bilim ve sanat projesi
ANTALYA'da düzenlenen 'Özelim Bilimde ve Sanatta Ben de Varım' projesinde 15 özel öğrenci ve 15 üstün zekalı öğrenci bir araya gelerek bilimsel ve sanatsal deneyler yaptı.
Yaşam Haberi
Özel öğrencilerden bilim ve sanat projesi

Antalya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi, Kepez Belediyesi, Antalya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile Konyaaltı Dr. Günseli- Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Meslek Okulu katkılarıyla 'Özelim Bilimde ve Sanatta Ben De Varım' projesi Kepez Kent Orman'da düzenlendi. 5 gün sürecek etkinlikte 15 özel öğrenci ve 15 Üstün zekalı öğrenci bilimsel ve sanatsal deneyler yapacak.


'BU PROJE TÜRKİYE'DE BİR İLK'


Etkinlikte konuşan BİLSEM Müdürü Arif Aydeniz, “BİLSEM'deki özel ve üstün yetenekli öğrencilerle Dr. Günseli- Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Meslek Okulu'ndaki özel öğrenciler, 5 gün boyunca atölye çalışmaları yapacak. Bu çalışmalar sayesinde öğrenciler deneysel etkinlik, görsel sanatlarda resim, doğa çalışma atölyeleri ve müzik atölyeleri gibi birçok etkinliğe katılacak. Bu proje Türkiye'de bir ilk. Bunun yanında amacımız bu özel öğrencileri bir araya getirerek, bilgi birikimleri sağlayarak onların dünyalarını genişletmek. Manevi yönü ağır basan bir proje olmasına rağmen bilimsel anlamda da birçok ilke imza atacağını düşünüyoruz" dedi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Özel, öğrencilerden, bilim, ve, sanat, projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı