301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 11:10 Bu haber 87 kez okundu
 
Özel çocuklara yoga kursu
MURATPAŞA Belediyesi ve Adalya Vakfı tarafından Engelsiz Kafe'nde özel çocuklara yönelik yoga eğitimleri başladı. Özel çocuklar, kendileri için bir yaşam merkezi olan ve tamamen çam ağaçlarıyla kaplı kafede matları yere serip eğitmeni birebir takip ediyor.
Yaşam Haberi
Özel çocuklara yoga kursu

Muratpaşa Belediyesi'nin Adalya Vakfı'yla Nisan 2015'te hizmete açtığı ve yaklaşık 8 dönümlük alanı kapsayan Şirinyalı Mahallesi'ndeki Engelsiz Kafe, temmuz ayında tamamlanan yenilenme çalışmalarını ardından özel bireylere yönelik eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Engelli bireylerin gündelik yaşam içinde kalarak sosyalleşmelerini hedefleyen Engelsiz Kafe'de gerçekleşen yenileme çalışmalarında, özel bireylerin daha rahat hareket etmelerine imkan sağlayacak düzenlemeler yapıldı.


Kuruluşundan bu yana her engel grubuna ve ailelerine yönelik aktiviteler, etkinlikler gerçekleştiren ve sosyal destek programları yürüten Engelsiz Kafe'de özel çocuklara yönelik jimnastik programının ardından yoga eğitimleri de başladı. Çarşamba günleri yaş gruplarına göre 12.45 ve 14.00 da iki seans halinde düzenlenen yoga eğitimleri gönüllü öğretmen Burcu Ayyıldız tarafından veriliyor. Eğitimler için dakikalar öncesinden Engelsiz Kafe'ye gelen özel çocuklar, matlarını serip kursun başlamasını heyecan içinde beklerken yoga eğitimlerine özel çocuklarını aileleri de katılabiliyor. Eğitmen Ayyıldız, engelli bireylerin kurslarda son derece başarılı olduğunu belirtti. Ayyıldız, yoganın özel çocukların daha sağlıklı ve huzurlu hale getirebilmesinde en önemli bir yöntem olduğunu söyledi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Özel, çocuklara, yoga, kursu,
Yorumlar
Haber Yazılımı