Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 15:25 Bu haber 344 kez okundu
 
Otomobil Bakımlarına Aman Dikkat!
Ramazan Bayramı tatiline az bir zamana uzmanlar tatile çıkacakları uzun yol araç bakımlarını yaptırmaları konusunda uyarıyor. Tatilin ve yolculuğun sorunsuz geçmesi için araçla tatile çıkacaklara uyarılarda buluna uzmanlar, sürücüleri uzun yol öncesi otomobillerine bakım yaptırmaları konusunda uyarıyor.
Yaşam Haberi
Otomobil Bakımlarına Aman Dikkat!

Ramazan Tatilinde  15 milyonu aşkın insanın yola çıkmasının beklendiğini ifade eden uzmanlar,   tatil öncesi özellikle uzun yol öncesi otomobillerin bakımlarının yaptırılmasının çok önemli olduğunu kaydediyor. Hem trafik güvenliği hem de yolcu güvenliği için en iyi yöntemin, otomobillerin komple mekanik bakımlarının yapılması olduğunu belirten uzmanlar, hava filtresi, polen filtresi, yağ ve yağ filtresi değişimi, lastik ile fren bakımından motor bakımına kadar tüm süreçleri içeren mekanik bakım için araç sahiplerinin servislere gitmeleri tavsiyesinde bulundu. 

 

TATİLE ÇIKMADAN ÖNCE İHMAL ETMEYİN!

Lastik değişiminden, yağ değişimine, fren bakımından motor bakımına kadar bir araç için gerekli olan tüm süreçlerin uzun yola gitmeden önce uygulanması gerekliliğinin altını çizen yetkililer, 5 yıldan eski olan araç lastiklerinin değişmesini öneriyor. Diğer yandan yedek lastiklerin de araçta bulundurulması ve basınçlarının kontrol edilmesinin önemine değinen Uzman Teknisyenler, araçların rot-balans yani ön düzen ayarlarının yapılmasının yanı sıra amortisörleri, amortisör takozları ve diğer süspansiyon sistemlerinin uzun yol öncesi incelenmesinin önemine vurgu yapıyor. Fren balataları için de uyarıda bulunan Uzman Teknisyenler, hidrolik sıvısının tam olması gerektiğine; eskimiş aşınmış yaralanmış ve çatlaklar oluşmuş ise vantilatör kayışı ve triger kayışının yenisi ile değiştirilmesi gerektiğini aktarıyor.

Vildan Çalcı KARA

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Otomobil, Bakımlarına, Aman, Dikkat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı